Погребинський: Меркель не зауважила, що в Україні влада чинить тиск на опозицію та ЗМІ

Михайло Погребинський Фото з відкритих джерел

Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час візиту до Києва навіть не зауважила, що в Україні влада чинить тиск на опозицію та ЗМІ. Про це заявив директор "Київського центру політичних досліджень і конфліктології" Михайло Погребинський в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Ось Ангела Меркель приїхала до Путіна і говорила "недобре карати хорошу людину Навального, неправильно ваші суди чинять". Приїхала до Києва і зробила вигляд повністю, що тут нічого подібного не відбувається, нікого не ображають, лідер опозиції сидить під арештом, канали закривають – хоч би пару слів, нічого. Ось це називається "це інше", - зазначив він.

Експерт підкреслив, що Меркель – одна з видатних діячів європейської політики, але вважала за краще закрити очі на те, що відбувається тиск на опозицію і ЗМІ в Україні.

"Причому Ангела Меркель, я б сказав, з видатних діячів європейської політики і я вже не кажу там про різних керівників Європейського Союзу, смішних. А вона ж серйозний політик, вона не хоче цього бачити, не хоче цього знати, ні слова не хоче сказати про те, що дозволила собі сказати президент Угорщини. Меркель все дуже добре знає, вона дуже добре поінформована людина і прекрасно знає, про внутрішню ситуацію у нас в країні. І тим не менш, ні слова вона не сказала... вона ж чесна людина – ну чому б не сказати, що приїхала в країну, де знищують права людини на Заході, де буде присутній твій міністр і будуть говорити якісь високі слова про те, що права людини в Криму порушуються. Але не сказала, це інше", - сказав Погребинський.

Нагадаємо, 2 лютого, президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.