"Північний потік-2" все ще можна та потрібно зупинити, - Вітренко

Юрій Вітренко

Голова правління НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко

Facebook/Юрій Вітренко

Україні потрібні гарантії збереження транзиту газу через її територію, тому що він "знижує ризик повномасштабної війни"

Російський газопровід "Північний потік-2" все ще можна зупинити, стверджує голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко. Про це він заявив у відеоінтерв’ю агентству Reuters під час візиту в складі української делегації до Вашингтона.

"Навіть попри те, що він ("Північний потік-2" – ред.), не знаю, на 99% завершений, ми все ще віримо, що його можна і потрібно зупинити. І з нашого боку ми все ще будемо обговорювати, що США може зробити в цьому напрямку, наприклад, санкції США проти компанії "Північний потік"", – сказав очільник "Газпрому".

За його словами, Україні потрібні гарантії збереження транзиту газу через її територію, тому що він "знижує ризик повномасштабної війни".

"Це означало б, що європейські країни в одному човні з Україною, тому що в разі перебоїв із транзитом газу через Україну європейці зіткнулися б із дефіцитом", – сказав Вітренко.

Новини за темою: "Північний потік-2": Україна і Польща завдають удару у відповідь

Він також назвав "дуже важливими" конкретні перемови між президентом України Володимиром Зеленським і президентом США Джо Байденом для встановлення взаємної довіри.

"Ми продовжуємо підкреслювати, що для нас справа не в грошах, в першу чергу йдеться про національну безпеку України", – зазначив чиновник.

Зокрема наголошується, що Німеччина, яка є прихильником російського проєкту "Північний потік-2", і ще низка європейських країн, як і Росія, говорять про нього як про суто комерційний.

Україна, низка інших європейських країн, а також США називають його натомість суто геополітичним і таким, що не має комерційного обґрунтування.

Критики газогону, зокрема, звертають увагу, що він має на меті пустити російський газ до Європи в обхід України і потенційно позбавити її значних сум плати за транзит, а також зробити її вразливою перед можливим російським воєнним нападом, запобіжником від якого нині ще є, зокрема, важливий транзитний маршрут російського газу до Європи українською територією.

Новини за темою: У І кварталі "Нафтогаз" замість прибутку може отримати 105 млрд грн збитків, - Вітренко

Нагадаємо, глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко назвав прийнятну для України гарантію для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". За його словами, Євросоюз має гарантувати збереження транзиту газу через територію України.