Новини » Політика Читать эту новость на русском

"Північний потік-2" добудований, а це впливає на тарифну політику в Україні, – Суслов

Міністр економіки України 1997-1998 рр. Віктор Суслов

скріншот

Головна стратегічна помилка українського керівництва полягала в ідеї відмовитися від закупівель російського газу  безпосередньо, стверджує експерт

"Північний потік-2" добудований, а це неабияк впливає на тарифну політику в Україні. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявив ексміністр економіки України у 1997-1998 років Віктор Суслов.

"Будівництво його завершено. Але низка країн, включаючи США й Україну, і деякі інші, хотіли б, щоб цей газопровід не був введений в дію. Європа пожинає плоди власної енергетичної політики. Хотіли ринкову ситуацію з цінами на газ, відмовлялися від довгострокових контрактів з "Газпромом", у кого довгострокові контракти, як у Німеччині (Німеччина по 220 доларів і зараз отримує), але, а хто хотів ринкову ціну – отримаєте ринкову ціну в 700 доларів", – заявив він.

За словами Суслова, головна стратегічна помилка українського керівництва полягала в ідеї відмовитися від закупівель російського газу безпосередньо.

"Як відомо, вже 6 років українське керівництво стверджує, що ми злізли з російської газової голки та купуємо газ в Європі за європейськими цінами через систему фірм-прокладок посередників з різних країн (Словаччини, Угорщини, навіть у Швейцарії зареєстровані такі фірми), які з надбавкою всього в 15% до ціни газу – продають його дорожче, ніж в Європі.

Ну, а газ Україна відбирала з газотранспортної системи своєї, який призначався для Європи, і виходило воно як би вигідно цілій низці представників бізнесу, пов'язаного з владою і з цими схемами, тому що виходило завищення цін на газ", – наголосив ексміністр.

Суслов також додав, що ціна на імпортний газ була штучно підвищена в результаті такої політики для українців.

"Це державна політика – політика підвищення цін на газ", – резюмував він.

Новини за темою: Запуск "Північного потоку-2": Експерти не виключають, що українська енергосистема буде працювати зі збоями

Як повідомлялося раніше, російська транснаціональна енергетична компанія "Газпром" оголосила про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". Будівельні роботи закінчили 10 вересня.