П’ять квартир і майже три мільйони доларів у банку: Що задекларував Вітренко як кандидат у міністри

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко

Фото з відкритих джерел

Сім'я чиновника володіє чотирма квартирами в Києві та однією в Німеччині

Виконуючий обов’язки очільника Міненергетики Юрій Вітренко подав декларацію як кандидат на посаду першого віцепрем'єр-міністра – міністра енергетики України. Відповідний документ оприлюднено в Єдиному державному реєстрі декларацій.

У декларації Вітренко вказав, що його сім'я володіє п'ятьма квартирами, чотири із яких розташовані в столиці, а ще одна – за кордоном. Зокрема, чиновник має у власності 124-метрову квартиру в Києві, яку він купив у поточному році.

Водночас дружина Вітренка має 58-метрову квартиру, придбану у 2011 році. Тоді ж було куплено 99-метрову квартиру в Києві, яка записана на дружину й трьох дітей. Також в.о. міністра з 1996 року володіє квартирою розміром у 70 квадратних метрів. Водночас у власності його дітей є 298-метрова квартира в Німеччині, її здають в оренду.

Ще один об'єкт нерухомості, 359-метрове нежитлове приміщення в Києві, записаний на дружину й придбаний у листопаді 2020 року. Наразі його здають в оренду.

Кандидат на посаду міністра не має автівки, але трьома машинами володіє дружина. Йдеться про Volkswagen Golf 2008 року, Land Rover 2014 року та Tesla 2017 року. При цьому всі автівки були придбані в рік їхнього випуску.

Новини за темою: Платіжки за газ зі зниженою ціною українці отримають з березня, – Вітренко

Серед дорогих аксесуарів у Вітренка є наручний годинник Patek Philippe, вартість якого оцінюється в 159 тис. грн. Власником годинника чиновник став у 2012 році.

Крім того, урядовцеві належать корпоративні права на компанію AYA Securities. У власності Вітренка перебуває 100% капіталу, що в грошовому вимірі становить 7 млн грн. Також він є кінцевим бенефіціаром двох компаній – Nestras Holding Limited (Кіпр) і Ginger Global S.A. (Панама).

Найбільший блок у декларації Вітренка – це зарплата й накопичення. Минулого року в "Укрнафті" він отримав гонорар у 1,4 млн грн, а за дев'ять днів роботи в Міненергетики на посаді в.о. міністра чиновник заробив 15 759 гривень.

Також Вітренку нарахували загалом 1,2 млн грн відсотків за вкладами в Ощадбанку. Там урядовець зберігає 898 тисяч гривень і 2,9 мільйона доларів, а в ПриватБанку має 10 тисяч євро.

Новини за темою: Фракція "Слуга народу" не проводила сигнальне голосування щодо призначення Вітренка, – Качура

Нагадаємо, нещодавно голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що Верховна Рада України планує розглянути питання призначення Юрія Вітренка міністром енергетики до кінця цього тижня. За словами депутата, кандидатура Вітренка повинна отримати велику підтримку в залі завдяки підтримці з боку Володимира Зеленського.