Переслідування Зеленським Медведчука і опозиції незаконні та здійснюються виключно заради ще одного президентського терміну, - ІноЗМІ

Володимир Зеленський на пресконференції 20 травня Офіс президента

Переслідування українською владою голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука незаконні та здійснюються виключно заради ще одного президентського терміну Володимира Зеленського. Про це повідомляє молдавське "Радіо Свобода" з посиланням на The Economist.

У статті наголошується, що кримінальне переслідування Віктора Медведчука здійснюється владою незаконно і в умовах повної відсутності реформ української судової системи.

Видання повідомляє, що Зеленський, прикриваючись боротьбою з олігархами, атакує опозицію вибірково для власного піару і підвищення рейтингу. При цьому він не вимагає змін в системі та не доводить реформи до логічного кінця.

"Якщо він (Зеленський, – ред.) продовжить свої атаки на олігархів, демонструючи при цьому свою очевидну незалежність від Росії, він майже впевнений, що виграє ще один (президентський) термін", – додали в "Радіо Свобода".

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Проте вже через годину після початку мовлення телеканал "Перший Незалежний" незаконно відключили під тиском влади. За минулі чотири місяці понад 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За кілька місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

У звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.