ПАРЄ ухвалила документ, яким визнають переслідування Росією кримських татар

Півколо ПАРЄ у Палаці Європи wikipedia.org

"За" резолюцію проголосувало 73 депутатів, проти - 13, двоє - утрималися

Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів ухвалила рішення про положення кримських татар в окупованому Криму. Про це повідомляє зі Страсбурга кореспондент "Європейської правди".

Під час розгляду були підтримані усі поправки, які запропонували на засіданні українські депутати, а також інші парламентарі. Під час дебатів проти виступили самі росіяни, а також один з представників групи комуністів/крайніх лівих.

Назву документу змінили на "Порушення прав людини, вчинені проти кримських татар у Криму", автоматично визнаючи наявність таких порушень. Росія у підсумку відмовилася від права пропонувати зміни до цього документу.

Новини за темою: У МЗС закликають світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

Серед іншого, асамблеї пропонують визнати, що влада РФ вдається до "серйозних порушень стосовно кримських татар, включаючи вбивства, насильницькі зникнення, які так і не були розслідувані". 

При цьому йдеться про порушення, що відбуваються як на території Криму, так і за його межами. Зокрема, ПАРЄ вважає незаконною практику переведення ув’язнених кримчан у російські тюрми

Асамблея визнала, що російська окупаційна влада не розслідує звинувачення у позасудових розправах, викраденнях тортурах тощо стосовно кримських татар. Визнається практика адміністративного та юридичного приниження кримських татар. Згідно з текстом ухваленого рішення ПАРЄ, серед іншого, чекає від Росії відновлення роботи Меджлісу.

Новини за темою: На літній сесії ПАРЄ розглянуть резолюцію щодо кримських татар

Раніше повідомлялося, що в окупованому Криму ФСБ РФ провела обшуки в семи будинках кримських татар, під час чого затримали щонайменше п'ятьох людей