Ознака цивілізованих країн: Шмигаль виступив за подвійне громадянство в Україні

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

Але він проти подвійного громадянства із Росією

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підтримав запровадження подвійного громадянства. Про це він заявив в ефірі "Першого Незалежного". 

"Подвійне громадянство це ознака цивілізованих країн, тобто в багатьох цивілізованих країнах подвійне громадянство це, звичайно, норма. Це має бути така транспарентна, доволі відкрита і прозора річ. Звичайно, не припускається, для мене особисто, подвійне громадянство з країною-агресором, це ті речі, які також прописані в проєкті закону", - сказав він.

За словами прем'єра, на сьогоднішній день величезна частина українців живе за кордоном і вони не враховані.

"Але це мільйони або десятки мільйонів людей (українців, українського походження), які живуть за кордоном і це також наша сила – сила України. Багато хто з цих людей хотів би мати паспорт українця. Чому ні? Чому не може громадянин Канади мати громадянство України, якщо це прозоро, транспарентно і законно? Це нормально, це люди, які зможуть підтримувати країну, брати участь в якомусь суспільному житті і притягувати інвестиції, можливо, повертатись в Україну. Це ті речі, які дають додатковий плюс, тому моя позиція, що подвійне громадянство, звичайно, має бути. Це посилить нас", - додав Шмигаль.

Новини за темою: Зеленський пояснив, чому Україна не може запровадити подвійне громадянство

Раніше голова Верховної Ради України Дмитро Разумков переконував, що громадянство в Україні повинно бути одне. Він вважає, що якщо буде подвійне громадянство - можливі негативні наслідки.