ОПЗЖ: Влада Зеленського перетворила вандалізм і ненависть на національну ідею для України

ОПЗЖ
"Опозиційна платформа - За життя"

Демонтаж копії ордена Вітчизняної війни на військовому Меморіалі "Марсове поле" у Львові – це чергова підтримувана владою зухвала, демонстративна і показова спроба знищити всяку згадку про Велику Вітчизняну війну.

Сьогодні в Україні спотворене трактування історичних подій, відмова від пам'яті про героїв Великої Вітчизняної, знецінення їхнього подвигу в боротьбі з фашизмом зведені в ранг державної політики. Рада національної безпеки і оборони забороняє використовувати саму назву "Велика Вітчизняна війна", а регіональна влада демонтує не тільки пам'ятні знаки радянського періоду, а й військову символіку, пам'ятники полеглим воїнам. У тому ж Львові нещодавно знесли Меморіал пам'яті про переможців над нацизмом у Великій Вітчизняній, а минулого тижня мер Андрій Садовий поглумився над пам'яттю Героя Радянського Союзу Миколи Кузнєцова, запропонувавши обміняти його прах на українців, яких утримують на непідконтрольній території Донбасу і які відбувають покарання в РФ. Тепер неугодною стала вже і масштабна копія Зірки Перемоги, яка була центральним елементом меморіалу "Марсове поле".

У Полтавській області вандали знищили пам'ятник Чапаєву, спаплюжені і зруйновані ще два пам'ятники ‒ комсомольцям і радянському генералу Івану Третьяку. Очевидна узгодженість цих дій говорить про те, що вандали діють скоординовано і нахабно, більш того, вони впевнені у своїй безкарності.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що така політика української влади ‒ це образа пам'яті про подвиг мільйонів українців, які воювали в лавах Радянської Армії в роки Великої Вітчизняної війни і віддали життя за Велику Перемогу. Це насильницьке знищення історичної пам'яті українського народу, неприкритий прояв тоталітарної ідеології. І найстрашніше, що це несе загрозу героїзації нацистських злочинців і поширення подібної практики на інші міста нашої країни.

Але як би влада не намагалася сьогодні замовчувати ті трагічні події, якими б цинічними не були дії тих, хто розкрадає і розпродає спадщину справжніх героїв нашої країни, "Опозиційна платформа – За життя" не дозволить спотворити історичну пам'ять про Велику Вітчизняну війну і знецінити внесок полеглих у боротьбі з фашизмом і нацизмом. Саме з цією метою нашою партією було створено громадський рух "Український фронт захисту історичної пам'яті" і саме його активісти разом з членами і прихильниками нашої політсили продовжать захищати історичну пам'ять українського народу ‒ пам'ять про подвиг Великої Перемоги і про тих, хто ціною власного життя відстояв мир для нашої багатонаціональної країни.

І ця наша позиція є єдиною розумною альтернативою політиці влади Зеленського, у якої не залишилося нічого святого, ‒ політиці беззаконня, ненависті, насильства і вандалізму, що зводяться в ранг національної ідеї.

 

Партія "Опозиційна платформа - За життя"