ОПЗЖ: Чергове продовження дії нинішнього закону про особливий статус Донбасу ‒ це окозамилювання влади, яка не бажає врегулювати конфлікт на Донбасі

"Опозиційна платформа - За життя"

Політичне об'єднання

"Опозиційна платформа - За життя"

Замість того, щоб закласти законодавчий фундамент для мирного вирішення конфлікту на сході України, влада лише створює видимість такої роботи та всіляко відтягує вирішення цього найважливішого для країни питання. А внесення до Верховної Ради законопроєкту про чергове продовження на рік дії статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" ‒ пряме підтвердження небажання Києва виконувати взяті на себе зобов'язання. Це формальність і напівзаходи, яка не розв'язує проблему, а лише підтверджує відсутність у влади політичної волі для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

"Опозиційна платформа – За життя" неодноразово заявляла, що тільки повне виконання Мінських угод, включаючи імплементацію в українське законодавство так званої формули Штайнмаєра, узгодженої ще у 2016 році лідерами країн "нормандської четвірки", здатне повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас. Ці ж зобов'язання офіційний Київ підтвердив на саміті лідерів "нормандського формату" в Парижі 9 грудня 2019 року, проте далі обіцянок влада досі так і не просунулася.

Нагадуємо, що ще 22 листопада 2019 року фракція "Опозиційна платформа – За життя" зареєструвала в парламенті законопроєкт "Про внесення змін до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (№ 2491) ‒ документ, що передбачає внесення змін до преамбули та статті 1, 2 і 10 Закону України "Про особливий порядок...", що імплементує "формулу Штайнмаєра", як це і передбачено міжнародними домовленостями, і закріплює особливий статус для непідконтрольних територій на постійній основі. Однак цей законопроєкт так і не був прийнятий, що лише підтверджує небажання глави держави та провладної фракції у Верховній Раді забезпечити нарешті мир на сході України. Крім цього, "Опозиційною платформою – За життя" розроблений і представлений широкій громадськості План-концепція врегулювання кризи на південному сході України шляхом поетапного створення умов для реалізації Мінських угод. Однак всі напрацювання і пропозиції нашої політичної сили, що передбачають реальні кроки для припинення збройного конфлікту на Донбасі, ігноруються або навіть блокуються чинною українською владою.

Більш того, активність на лінії зіткнення наростає, а США продовжують озброювати Україну, підтримувати войовничу риторику і підживлювати мілітаристські настрої. Це може означати, що у Вашингтона є інше бачення того, як має бути вирішено конфлікт на Донбасі. Але такий сценарій обернеться катастрофою для України та буде найгіршим з усіх можливих для нашого народу.

Поки президент Зеленський із товаришами займаються окозамилюванням і брешуть про бажання принести мир в Україну, поки влада стурбована переслідуванням опозиції з метою відвернути увагу громадян від найбільш болючих проблем в країні та затьмарити штучно роздутими сенсаціями власні корупційні скандали, Україна продовжує занурюватися в глибоку соціально-економічну кризу, а на Донбасі гинуть люди.

"Опозиційна платформа – За життя" закликає главу держави припинити злочини проти власного народу, проявити політичну волю до мирного врегулювання ситуації на Донбасі й взяти нарешті на себе відповідальність за країну і її громадян. Ми вимагаємо негайного виконання українською стороною взятих на себе зобов'язань в рамках Мінських угод і подальших міжнародних домовленостей. Ми наполягаємо на тому, що доля України та її громадян сьогодні залежить від української влади й більше ні від кого. Ключ від миру знаходиться в Києві, і не скористатися ним – прямий злочин проти української державності та власного народу.

Партія "Опозиційна платформа – за життя"

Джерело: zagittya.com.ua

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.