"Опозиційна платформа - За життя" закликає владу відмовитися від розриву відносин з Білоруссю

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

"Опозиційна платформа - За життя" не підтримує рішення української влади припинити авіасполучення з Республікою Білорусь. Вважаємо його поспішним і таким, що не відповідає інтересам України й українських громадян, заявили представники політсили.

Далі наводимо текст заяви дослівно:

Заяви влади про те, що припинення авіасполучення з Білоруссю принесе економічні вигоди Україні, дивує з точки зору логіки та географії. Невідомо, скільки міжнародних компаній тепер захочуть перебудовувати свої маршрути, щоб прокласти їх через Україну. Зате наші авіаперевізники будуть змушені закривати рейси, понесуть нові збитки. Такими заявами влада демонструє схильність до нечесної конкуренції і дріб'язкового меркантилізму.

Акцентуємо увагу на тому, що Білорусь надала Україні майданчик для переговорів про мир. Це двічі дозволило зупинити активні бойові дії на Донбасі й уникнути масової загибелі людей. Проте тепер необдумані дії та заяви офіційного Києва підривають торгово-економічне співробітництво і посилюють напруженість у відносинах з одним із найближчих сусідів і партнерів нашої країни.

Наголошуємо, що нинішня українська влада не має морального права давати оцінок політичним процесам, що відбуваються у будь-якій іншій країні. Зе-команді потрібно реанімувати демократію у своїй країні: зупинити репресії проти опозиції, припинити практику позасудових санкцій проти власних громадян, забезпечити свободу ЗМІ, а не знищувати одним розчерком пера опозиційні телеканали.

"Опозиційна платформа - За життя" закликає владу скасувати недалекоглядне рішення уряду про припинення авіасполучення з Білоруссю. Пріоритетом української влади повинні бути інтереси власних громадян, національний прагматизм, діалог і партнерство, а не провокування конфліктів на догоду чужим інтересам.