Боротьба з "п'ятими колонами" триває, або чого насправді боїться українська влада

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

В Україні всерйоз злякалися російського законопроєкту "Про право на репатріацію" іноземців. Які побоювання гризуть владу в Києві, Baltnews розповів український політолог Олександр Охріменко.

Напередодні депутат Держдуми, перший заступник голови Комітету у справах СНД Костянтин Затулін ("Єдина Росія") вніс на розгляд законопроєкт про право на репатріацію для іноземців, які відносяться до співвітчизників або вільно володіють російською мовою. Так, Затулін запропонував під "співвітчизниками" розуміти" осіб та їхніх нащадків, які проживають за межами території РФ і відносяться до народів, що історично проживають на території РФ". До цього переліку, зокрема, мають увійти державотворчий народ (росіяни), представники білоруського та українського народів.

Подібний законопроєкт викликав в Україні особливе занепокоєння. За словами колишнього міністра закордонних справ країни Павла Клімкіна, це є "останнім сигналом" перед зустріччю президентів Росії і США.

"Останній сигнал Росії перед зустріччю Путін-Байден - поправки в ДД РФ закону про нову паспортизацію. Тепер громадяни України та Білорусі зможуть отримувати паспорти на основі "самоідентифікації", – написав Клімкін на своїй сторінці в Facebook.

Він також додав, що дії Росії є спробою створення на Україні "п'ятої колони", яка була б лояльна до Росії.

"Фактично створюється загроза втручання в наші справи в будь – який момент, а нас як країну Кремль хоче залишити в сірій зоні, а потім дестабілізувати окремі регіони, де паспортів буде більше", - уклав Клімкін.

На думку президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, побоювання київської влади небезпідставні.

"Так, побоювання, що люди почнуть просто бігти з України, є. Вони і раніше були. А подібні висловлювання дуже зрозумілі - будь-яка влада не любить критику", - зазначив Охріменко в розмові з Baltnews.

Політолог підкреслив, що ексглава МЗС Клімкін робить заяви "на злобу дня" в ситуації політичної кризи, в якій опинилася українська влада. При цьому Охріменко нагадав про напади на "Опозиційну платформу – За життя" (ОПЗЖ) і політика Віктора Медведчука особисто.

"На сьогоднішній день в Україні ведеться активна політична боротьба чинної влади з її опонентами і, перш за все, особисто з Медведчуком. З нього намагаються зробити демона, обзивають його всіляко. В Україні просто модно останні роки боротися з якимись "п'ятими колонами". Мода зміниться, почнуть боротися до кимось або з чимось ще", - пояснив Охріменко, додавши, що "політика часто підтасовує факти і робить проблему там, де її немає".

У середині травня правоохоронні органи України провели обшуки в будинку Медведчука і офісі ОПЗЖ. Пізніше йому пред'явили звинувачення за статтями "державна зрада" і "порушення законів і звичаїв війни". Сам політик назвав звинувачення політично мотивованими і бездоказовими. Печерський районний суд Києва 13 травня відправив Медведчука під домашній арешт до 9 липня.