Обмежень для розгляду законопроєкту про деолігархізацію немає, – Разумков

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков

УНІАН

За його словами, перебування законопроєкту на експертизі у Венеціанській комісії не є перешкодою

Перебування законопроєкту про деолігархізацію на експертизі у Венеціанській комісії не є перешкодою для його розгляду в другому читанні в парламенті. Про це повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".

"Якщо законопроєкт буде готовий до розгляду, і на цьому наполягатимуть комітет і фракції Верховної Ради, – так, він піде до зали, як це наказано регламентом. Якщо ж буде інша думка озвучена колегами... Я прийму і один, і другий варіант. У мене немає обмежень для включення його до порядку денного у зв'язку з тим, що його відправлено до Венеціанської комісії", – сказав він.

Голова парламенту підкреслив, що, на його думку, визначати, хто саме належить до олігархів, має максимально незалежна структура, а не Рада національної безпеки і оборони (РНБО). Водночас він наголосив, що під час підготовки законопроєкту не можна забувати про конституційні норми.

"Вважаю, що вирішувати, хто є олігархом, має незалежна комісія, обрана на конкурсній основі, що працює на громадських засадах. Там не буде такого великого навантаження, об'єктивно віднести до категорії олігархів у нас можна не так багато людей у країні. І така комісія може працювати при Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) – не під НАЗК, а при НАЗК", – прокоментував Разумков.

Новини за темою: Президентський законопроєкт про деолігархізацію вже зареєстрували у Раді

Як повідомлялося раніше, у Верховній Раді заявляли про розробку ще щонайменше семи додаткових законів щодо олігархів, адже це питання недостатньо врегульовано на законодавчому рівні.