Німецькі ЗМІ зазначають, що за політичні рішення у справі Медведчука в першу чергу відповідати доведеться суддям

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Як показує практика, суддям, які беруть участь у гучних політичних процесах, метою яких, по суті, є усунення того чи іншого політичного опонента чинної влади, неминуче доводиться відповідати за це перед законом. Не виняток і кримінальне переслідування голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука. Про це пише німецьке інтернет-видання, присвячене подіям в Україні Ukraine Nachrichten.

У публікації наголошується, що сумна історія судді Миколи Чауса або ж Родіона Кірєєва – це урок всім суддівським, прокурорським та іншим представникам правоохоронної системи. Причому, на думку автора статті, Кірєєв, який засудив у 2011 році до 7 років в'язниці лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко і подався в біга відразу після Євромайдану у 2014 році, на відміну від судді Чауса, ще легко відбувся.

"І це стосується всіх гучних політичних справ, починаючи зі справи Віктора Медведчука, яка розглядається в Печерському суді міста Києва. Скажімо, адекватний суддя повинен був давно зробити висновок, що ця справа виключно політична, раз десятки співробітників СБУ й ОГП за 6 з гаком місяців не знайшли жодного мінімально переконливого доказу проти Медведчука", – уточнюється в статті.

Тому, на думку німецького медіаресурсу, і суддя Світлана Волкова, яка виносила останнє рішення про продовження домашнього арешту Медведчуку, і всі правоохоронці, причетні до гучного політичного процесу проти Медведчука, "повинні зробити висновки, що участь у політичних репресіях ніяких бонусів їм не принесе".

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

20 серпня генеральний прокурор Ірина Венедіктова оголосила про завершення досудового розслідування за звинуваченням Віктора Медведчука в державній зраді.

31 серпня Медведчуку було вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці, оскільки, на думку прокурора, в ході ознайомлення з матеріалами кримінального провадження політик може їх знищити.

2 вересня Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення, залишивши Віктора Медведчука під домашнім арештом до 31 жовтня.

Політик підкреслив, що, оскільки домагатися правосуддя в Україні немає ніякого сенсу, він відмовляється від подачі апеляції та буде оскаржувати це рішення в міжнародних інстанціях.

Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За вісім місяців закордонні ЗМІ опублікували понад 80 тисяч публікацій, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.