Німеччина закликала Україну і РФ виконати домовленості "нормандського саміту"

МЗС Німеччини Фото з відкритих джерел

У МЗС Німеччини наголосили, що Росія має бути більш конструктивною у вирішенні конфлікту на Донбасі, а Україна повинна імплементувати "формулу Штайнмаєра" законодавство

Німеччина закликала Україну і Російську Федерацію повністю виконати свої зобов'язання, взяті на саміті лідерів "нормандської четвірки" у Парижі в 2019 року. Київ, зокрема, має імплементувати "формулу Штайнмаєра" у своє законодавство. Про це повідомляє пресслужба МЗС Німеччини.

"Рік тому були узгоджені додаткові заходи щодо зміцнення режиму припинення вогню на Донбасі, але на сьогодні активізувалися бойові дії і зростають втрати, в тому числі серед цивільного населення.

Ми закликаємо Росію і Україну повністю виконати висновки саміту, узгоджені в Парижі в грудні 2019 року, щоб домогтися помітних поліпшень для жителів сходу України", - йдеться в заяві.

Німецька сторона закликає Росію бути більш конструктивною у вирішенні конфлікту - відкрити КПВВ на Донбасі, розмінувати територію і відвести важке озброєння.

"Україна також повинна виконати свої зобов'язання, такі як перенесення так званої "формули Штайнмаєра" до українського законодавства", - підкреслили у відомстві.

Крім того, Берлін зазначив, що місія ОБСЄ має отримати повний доступ до всієї території Донбасу. І зазначає, що разом з Францією Німеччина продовжить активно працювати над довгостроковим врегулюванням конфлікту, незамінною основою для якого залишаються мінські угоди.

Новини за темою: МЗС допустило імплементацію "формули Штайнмаєра"

Нагадаємо, напередодні Німеччина і США підписали угоду, в якій зазначається, що ФРН зобов'язалася допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, Берлін пообіцяв активізувати переговори в "нормандському форматі".