Німеччина пообіцяла активізувати переговори щодо Донбасу, - угода

Офіс Президента

Берлін пообіцяв допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску "Північного потоку-2"

Німеччина зобов'язалася допомогти Україні з урегулюванням конфлікту на сході України для запуску російського газопроводу "Північний потік-2". Зокрема, Берлін пообіцяв активізувати переговори в "нормандському форматі". Про це йдеться у тексті угоди США та Німеччини.

"Сполучені Штати заявляють про свою підтримку зусиль Німеччини та Франції щодо досягнення миру на сході України в рамках "нормандського формату". Німеччина активізує свої зусилля в рамках "нормандського формату", щоб забезпечити виконання Мінських домовленостей", - йдеться у спільній заяві Берліну та Вашингтону.

Новини за темою: ТКГ щодо Донбасу проведе на тижні два засідання: Що обговорюватимуть

Нагадаємо, у травні президент України Володимир Зеленський допустив розширення переговорів щодо Донбасу, у тому числі в рамках "нормандського формату". 

"27 липня, коли почався "режим тиші", зменшилась кількість людей, які загинули. Наші європейські партнери повністю підтримують "нормандський формат". Крім "нормандського формату", буде пряма розмова з президентом Путіним, а крім прямої розмови з Путіним, я бачу формат залучення США в цю дискусію", - сказав він.

А 13 липня український очільник заявив, що необхідно провести "нормандську зустріч", втім у цьому питанні є проблема. За словами Зеленського, три сторони "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина і Франція) розуміють, що цю зустріч потрібно провести, а четверта (Росія) - її гальмує.