Німченко про перенесення апеляції у справі Медведчука: Суд сьогодні виявився безпорадним

Василь Німченко Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Сьогодні суд у справі щодо народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука виявився безпорадним.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа - За життя") Василь Німченко.

Народний депутат прокоментував засідання Київського апеляційного суду, який, нагадаємо, переніс на 30 липня розгляд апеляційної скарги сторони захисту на продовження цілодобового домашнього арешту народному депутату, голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку.

"Я думаю, що вийти у процес при таких обставинах, суд сьогодні виявився безпорадним, а безпорадним тому, що йдеться про наявність обґрунтованої підозри, вона є чи ні - підозра в скоєнні протиправного проступку чи кримінального правопорушення", - сказав Василь Німченко.

Відповідаючи на запитання, як так могло трапитися, що матеріали справи надійшли до апеляційного суду буквально за кілька хвилин до початку засідання, Василь Німченко зазначив, що це - казус.

"Це казус. Це буває там в тому кримінальному процесі, де шукають причину, а не наслідок... Потрібна причина для того, щоб відкласти розгляд справи", - сказав Василь Німченко.

"Якраз те, що було сказано суддею, воно записується в графу "Поважна причина". Тому що сам факт інформації, вказаної суддею, що вона не володіє достатньою інформацією про матеріали і доказову базу, говорить про те, що такий суд не в змозі ухвалювати рішення, понад те, розглядати і давати оцінку, а він це змушений робити, обставинам справи", - додав парламентар.

Раніше стало відомо, що Київський апеляційний суд переніс розгляд апеляції, яку подали адвокати голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука про скасування продовження домашнього арешту на 30 липня о 10:30.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. 

Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.