Навальний звинуватив Apple та Google у фальсифікації виборів

Олексій Навальний Фото з відкритих джерел

Компанії видалили його додаток для голосування

Російський опозиціонер Олексій Навальний, який зараз сидить у колонії, звинуватив компанії Apple та Google у причетності до фальсифікацій на виборах. Відповідний допис він зробив в Instagram 23 вересня.

"Якщо щось і здивувало мене на минулих виборах, то зовсім не Путін, який фальсифікує результати, а те, як покірно всемогутній Big Tech перетворився в його помічників. Гіганти Apple і Google, виконуючи вимоги Кремля, видалили наш додаток. Мій улюблений YouTube видалив наше відео, а месенджер Telegram заблокував роботу нашого бота. У нашому ж випадку сам намір організувати виборців, щоб потіснити партію влади, було оголошено злочинним, а Big Tech погодився з цим. Тим самим визнаючи право авторитарного злодія підпорядкувати собі й інтернет, перетворивши його в інструмент утримання влади", – заявив він.

Крім того, Навальний зазначив, що "страшно засмучений і розчарований" Павлом Дуровим – засновником месенджера Telegram, який заблокував бота, який показував список кандидатів "Умного голосования" по кожній ділянці. Дуров пояснив це "традицією дня тиші" перед виборами – хоча при багатоденному голосуванні в Росії день тиші скасований.

Зазначимо, що ЗМІ писали, що Кремль змусив Apple та Google піти на поступки, предʼявивши їм ледве не список співробітників, яких арештують.

Навальний зазначив, що, якщо це правда, то мовчати про це – "найгірший злочин, це захоплення заручників".

Новини за темою: Або вб’ють, або ні: Навальний вперше після свого ув'язнення поспілкувався з пресою

Нагадаємо, раніше у Російській Федерації 17 вересня, розпочалися вибори до Державної думи. Згідно з рішенням Центральної виборчої комісії, голосування триватиме три дні.