Нардеп Гетманцев назвав, за які проєкти законів може взятися Рада у січні

Данило Гетманцев Фото з відкритих джерел

Ідеться про два великі рішення, каже парламентар

Верховна Рада насамперед повинна ухвалити два великі рішення – щодо податкової амністії та щодо створення Бюро економічної безпеки.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Парламентар поінформував, що законопроєкт про референдум готовий до розгляду у другому читанні, і голоси для його ухвалення є. Він також повідомив, які законопроєкти планують винести на розгляд Верховної Ради під час пленарного тижня у січні.

"Я очікую два великі рішення, які, я вважаю, що ми повинні по моєму напрямку ухвалити найпершими, це податкова амністія, ми очікуємо на законопроєкт від президента. І другий законопроєкт – це Бюро економічної безпеки. Це орган, який повинен діяти замість податкової міліції, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ в економічній сфері, і ми повинні проголосувати цей законопроєкт у другому читанні вже, я думаю, от на цьому тижні, який буде єдиним робочим тижнем у січні у ВРУ", – поінформував Данило Гетманцев.

Новини за темою: У "Слузі народу" анонсували розгляд питання про амністію капіталу і закликали скористатися нею

Нагадаємо, 3 вересня 2020 року депутати Верховної Ради України схвалили у першому читанні законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки.

Так, у документі пропонується розділити сервісну та правоохоронну функції податкової служби. Крім цього, передбачається ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів для боротьби з фінансовими злочинами.

Зазначається, що Бюро буде мати статус правоохоронного органу. Керівника БЕБ призначатиме президент України за поданням конкурсної комісії. Для вибору главі держави повинні надати трьох кандидатів.

Основним завданням органу буде здійснення заходів із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави.

Читайте також: "Мабуть, Верховну Раду треба ліквідувати, а натомість хай буде якийсь орган МВФ, – Стогній про створення Бюро економічної безпеки".