На відміну від Медведчука, Офіс президента не висуває звинувачень Ахметову і Зеленському – які заробляють сотні мільйонів в РФ, - Васильківський

Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Якщо вивчити офіційну статистику, з'ясовується, що Ахметов, Пінчук, Зеленський і багато інших українських бізнесменів заробляють в Росії сотні мільйонів. Так політичний оглядач Микола Васильківський прокоментував заяву заступника міністра економіки Тараса Качки на форумі "Україна 30" про те, що Україна продовжить торгувати з Російською Федерацією.

"Знаєте, чому Україна буде торгувати з Росією, що називається, "в будь-яку погоду"? Тому що товарообіг між Україною і РФ в 2020 році – це 7,3 мільярда доларів (це дані Державної митної служби). Тому що на торгівлі з Росією заробляє вся перша сотня українських бізнесменів. І якщо в Кабміні тільки ризикнуть зазіхнути на доходи Ахметова, Пінчука та інших, то і прем'єр Шмигаль, і весь економічний блок уряду полетять з будівлі на Грушевського 12/2 як пробка", – з сарказмом пише журналіст.

Васильківський нагадує, що ДТЕК Ріната Ахметова володіє шахтами "Обухівська" і "Дальня" в Ростовській області.

"Балансова вартість "Обухівської" - 14,4 мільярда Російських рублів. За 2020 рік шахта в Ростовській області принесла Ахметову 255,5 мільйона рублів прибутку (це 3 мільйони 530 тисяч доларів). Виручка АТ "Донський антрацит" за 2020 рік склала 1,8 мільярда рублів (24 мільйони 872 тисячі доларів США за курсом). А лохам Ахметов на своєму каналі "Україна 24" розповідає про "диктатора Путіна", при цьому заробляючи в Росії десятки мільйонів доларів", – наводить офіційні дані журналіст.

Васильківський додає, що такий бізнесмен як Віктор Пінчук бере участь в Росії в державних тендерах на десятки мільярдів рублів.

"Або, скажімо, пан Віктор Пінчук - великий друг сім'ї Клінтон і "серійного мецената" Джорджа Сороса. За торгівлю з Росією відповідає компанія "Інтерпайп-М" – підрозділ холдингу EastOne олігарха. "Інтерпайп-М" донедавна активно продавала в Росію труби і колеса. І, природно, платила податки в російський бюджет. Наприклад, тільки в 2018 році компанія Пінчука заплатила до державного бюджету РФ в сумі 313,3 мільйона рублів (або 4 мільйони 329 тисяч доларів США). А всього "Інтерпайп-М" взяла участь у державних тендерах РФ на загальну суму 26,6 мільярда рублів", – повідомляє автор.

Також Васильківський уточнює, що

компанія "Конті-Рус", належить Борису Колеснікову, 28 травня на "торгах придбала кондитерську фабрику "Червона Зоря" в Іваново. Як бачимо, справи у Колеснікова в Росії йдуть добре, тому бізнес розширюється".

При цьому, звертає увагу Васильківський, ні РНБО, ні Офіс президента Зеленського не висуває проти Ахметова, Пінчука та інших жодних звинувачень у держзраді, хоча вони заробляють сотні мільйонів у Російській Федерації.

"А що ж РНБО і Офіс президента? Невже "закинули" в держзраді Ахметову, Пінчуку та іншим, хто заробляє в Росії сотні мільйонів рублів? Але ж ні Ахметов, ні Пінчук, ні Колесніков, на відміну від того ж Віктора Медведчука, пальцем не поворушили, щоб звільнити українських полонених на Донбасі. Але ж підприємства українських олігархів укладають договори на сотні мільйонів з державними компаніями Російської Федерації", - інформує журналіст.

У зв'язку з цим, приходить до висновку Васильківський, стає зрозуміло, що звинувачення проти глави політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука висмоктані з пальця.

"Коли бачиш, скільки Ахметов та інші олігархи заробляють на ринку РФ, стає ясно, що звинувачення проти Медведчука за контакти з РФ, що називається, висмоктані з пальця. Власне, кримінальна справа, яка з самого старту, почала розвалюватися, ще одне тому свідчення", - констатує він.

"Так, і, справедливості заради, давайте ще згадаємо продукцію пов'язану з Зеленським компанії "Квартал 95". Практично весь денний ефір каналу СТС заповнили серіали виробництва "Кварталу 95" – це "Папік" і "100 000 хвилин разом", - підсумовує політичний оглядач Микола Васильківський.