На перший саміт Кримської платформи приїде не Байден, а член уряду США, - Кент

Президент США Джо Байден Фото з відкритих джерел

Наразі ім'я американського представника не називають

Президент Сполучених Штатів Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс не візьмуть участь в першому саміті "Кримської платформи", однак США буде представляти один із членів американського уряду. Про це заявив тимчасовий повірений у справах США в Україні, помічник держсекретаря США Джордж Кент в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Від нас буде член кабінету (уряду США, – ред.). Тобто це не буде президент, віцепрезидент, але буде член кабінету. І ми знаємо, що це дуже важливо", - зазначив Кент.

Новини за темою: На саміті Кримської платформи Францію представлятиме голова МЗС, - посол

Американський політик також розповів, що раніше провів неформальні зустрічі з кримськотатарськими лідерами Рефатом Чубаровим і Мустафою Джемілєвим, заступницею міністра Еміне Джапаровою, депутатом Рустемом Умеровим. 

Окрім цього, Кент наголосив, що ситуація та дії щодо Кримського півострова - "це не тільки питання того, що відбудеться 23 серпня. Це повинен бути тривалий процес".

Новини за темою: Стало відомо, хто з керівництва ЄС приєднається до саміту Кримської платформи

Нагадаємо, на початку червня президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підтримав ініціативу українського колеги Володимира Зеленського про створення Кримської платформи і заявив, що США будуть представлені на саміті ініціативи на високому політичному рівні.