На парламентських виборах в Раду проходять чотири партії, лідирують "Опозиційна платформа - За життя" і "Слуга народу", - соцопитування

Верховна Рада. Фото slovoidilo.ua

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б чотири політичні сили. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 15 по 19 липня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC.

Так, найбільшу кількість голосів виборців отримали б такі партії:

  • "Слуга народу" - 23,1%
  • "Опозиційна платформа - За життя" - 17,5%
  • "Європейська солідарність" - 15,4%
  • "Батьківщина" - 11,8%.

Решта політсили не подолали 5%-й бар'єр.

 

Також в опитуванні був блок питань, що стосуються лідера опозиції Віктора Медведчука.

Так, 59,8% респондентів зазначили, що уважно стежать за справою Віктора Медведчука протягом останніх тижнів. 

 

При цьому 33,8% опитаних впевнені, що рішення суду про запобіжний захід для опозиційного політика у вигляді домашнього арешту - несправедливе, і запобіжний захід важчий, ніж ступінь звинувачення. А 32,4% респондентів вважають, що Медведчука повинні були відпустити прямо із залу суду.

 

54,2% опитаних вважають, що судовий процес у справі Медведчука буде затягнутим, без реального рішення, а 33,7% - впевнені, що суд закінчиться виправдувальним вироком.

 

57,5% респондентів заявили, що лідер опозиції невинний, і повинен бути виправданий, і повністю відновлений у своїх правах.

 

А 64,5% опитаних впевнені, що переслідування Медведчука - це спроба влади відвернути українців від реальних проблем. При цьому 67,1% респондентів висловили впевненість, що переслідування опозиції призведе до зростання рейтингів "Опозиційної платформи - За життя".

 

 

 

ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" провів соціологічне опитування в період з 15 по 19 липня 2021 року на замовлення американської компанії West Market Industrial LLC.

Всього було опитано 3000 респондентів. Метод опитування - телефонне інтерв'ю. Помилка репрезентативності не перевищує 2,8%.