На літній сесії ПАРЄ розглянуть резолюцію щодо кримських татар

Кримські татари

Резолюцію запропонувала представник делегації Ісландії Сунна Торхілдур

Парламентська асамблея Ради Європи завтра, 21 червня, розпочне літню сесію. На порядку денному буде винесено питання резолюції щодо прав кримських татар в окупованому Криму. Про це повідомляє пресслужба ПАРЄ.

Як зазначається, резолюцію запропонувала представник делегації Ісландії Сунна Торхілдур. У документі розповідається про порушення прав кримських татар в окупованому Криму, їх переслідування та інші порушення гуманітарного права.

Зокрема, резолюція закликає Російську Федерацію виконати наступні вимоги:

  • припинити окупацію Криму;
  • провести повне та прозоре розслідування смертей та зникнення політичних активістів, які критикували окупацію;
  • утриматися від тиску на незалежні ЗМІ та відновити роботу кримськотатарського телеканалу ATR;
  • утриматися від переслідування та тиску на кримськотатарські організації;
  • дозволити Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову повернутися в Крим та дозволити їм вільно переміщатися через адміністративну межу;
  • забезпечити, щоб права кримських татар та українців в окупованому Криму не порушувалися.

"Росія повинна нести відповідальність за порушення прав людини, скоєні на території, що знаходиться під її контролем, повинна негайно покласти край цим порушень і вжити всіх необхідних заходів для запобігання подібних порушень в майбутньому", - йдеться у документі.

Новини за темою: Обшуки у кримських татар: Російські силовики затримали щонайменше 5 людей

Нагадаємо, раніше Російська Федерація незаконно засудила голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до шести років позбавлення волі за нібито "організацію масових заворушень" 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту. Крім того, так званий "Верховний суд Криму" наклав на чиновника штраф у розмірі 200 тисяч рублів (майже 75 тис. грн, - ред.) та 200 годин виправних робіт.