На кінець року Україна вийде з дефіцитом бюджету у близько 5 млрд грн по двом фондам, - експерт

скріншот

Наразі є тільки авторитарний варіант – йдти в накопичувальні фонди

На кінець року Україна вийде з дефіцитом бюджету у близько 5 млрд грн по двом фондам. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" заявила голова Профспілки виробничників, підприємців і трудових мігрантів Наталя Землянська.

"Треба мати гідний дохід і гідні зарплати, щоб не ходити за оцією подачкою, не витрачати свій життєвий час на те, щоб довести, що ти не верблюд, на те, щоб оформити купу паперів, потім хтось там щось загубив, якийсь клерк, і піти знову по новому колу це оформлювати", - наголосила вона.

За словами Землянської, щодо депозиту, з одного боку "нам міністр Марченко кричить", що треба самим подбати про своє майбутнє, але наразі є тільки авторитарний варіант – йдти в накопичувальні фонди.

"А чим депозит відрізняється? В мене є кошти, я відкладаю на депозит, відсотки і тут такий мій вибір. Але знову-таки йде обмеження від держави, що тоді в тебе не буде субсидії. Тому це все характеризує нашу систему "тягни-штовхай".

Зараз 12 млрд не вистачає на субсидії, зараз будуть про цю тему говорити і обмежувати, обмежувати – не той колір очей, не тим кольором ручки заповнили бланк або ще щось.

Але це 12 млрд тільки на субсидії, а до кінця року ми приходимо з дефіцитом бюджетом в майже 5 млрд по двом фондам – по фонду з безробіття і по фонду соціального страхування (лікарняні). Про це всі замовчують", - підкреслила вона.

Новини за темою: Землянська: Доступу до правосудия і справедливого суду немає не тільки у Медведчука, а й у більшості українців

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України на засіданні 15 вересня затвердить проєкт закону про державний бюджет на 2022 рік та одразу передасть документ до Верховної Ради. Показники проєкту відповідають цифрам, які були затверджені у бюджетній декларацій на 2022-2024 роки.