МЗС вимагає від Білорусі пояснень щодо допиту Протасевича представниками "ЛНР"

МЗС України

Фото з відкритих джерел

У "ЛНР" заявили, що знайшли "докази" участі Протасевича у конфлікті на Донбасі

Посольство України в Мінську звернулося до влади Білорусі з вимогою надати офіційні пояснення щодо заяви "генпрокуратури ЛНР" про допит раніше затриманого колишнього редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі "Радіо Свобода".

"Ніякої "генпрокуратури ЛНР" не може бути за визначенням. Фактичний контроль на тимчасово окупованих територіях в Луганській області здійснює окупаційна адміністрація Російської Федерації. Повідомлення про проведення "слідчих дій" в Білорусі слід розглядати в контексті намагань РФ надати підпорядкованим їй незаконним угрупованням хоч якоїсь псевдосуб’єктності", – зазначив Ніколенко.

Він також зауважив, що "це лише підтверджує, що операцію із примусовою посадкою літака Ryanair та затриманням Романа Протасевича розіграно за російським сценарієм".

Новини за темою: Євросоюз схвалив новий пакет санкцій проти Білорусі

"Росія не втрачає шансу позбавити Білорусь суверенітету та максимально її затягнути у свій геополітичний порядок денний. Таке зближення безумовно посилює ризики для України. І воно буде враховане під час ухвалення нашою державою подальших рішень із захисту інтересів національної безпеки", – розповів речник зовнішньополітичного відомства.

Як зазначається, на доручення міністра закордонних справ Дмитра Кулеби Посольство України в Мінську звернулося до білоруської влади з вимогою надати офіційні пояснення.

Слід зауважити, що так званий "генеральний прокурор ЛНР" Сергій Горенко зробив заяву про те, що представникам незаконних збройних формувань вдалося провести "слідчі дії" із затриманим опозиційним білоруським журналістом Романом Протасевичем.

За словами представника НЗФ, під час слідчих дій вдалося знайти "докази" участі Протасевича в збройному конфлікті на Донбасі. 

Новини за темою: Протасевич під наглядом заявив, що у СІЗО його ніхто не бив

Нагадаємо, 23 травня білоруські спецслужби затримали колишнього редактора опозиційного Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Він перебував на борту літака компанії Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Зокрема, Білорусь змусила міжнародний літак змінити маршрут і сісти в Мінську для того, щоб заарештувати чоловіка. Білоруські спецслужби за прямим наказом Лукашенка навіть підняли в повітря військовий винищувач.