МЗС України звинуватило Іран в маніпуляціях щодо авіакатастрофи "МАУ"

Уламки літака МАУ, який розбився неподалік Тегерана (Іран)

REUTERS

У відомстві наголошують, що Іран намагається просунути вигідну для себе версію подій

У Міністерстві закордонних справ України стверджують, що іранська сторона маніпулює заявами про нібито надання пояснень щодо причин катастрофи літака "МАУ". Про це йдеться у коментарі МЗС.

Як зазначається, у відомстві наголошують, що замість того, аби взяти до уваги об'єктивні зауваження, що ґрунтуються на міжнародному досвіді розслідування авіакатастроф, Іран вдався до безвідповідальних звинувачень у неконструктивності української сторони.

"Іранська сторона маніпулює, коли каже, що під час двох раундів переговорів були надані пояснення щодо причин катастрофи. Ці причини мало б офіційно підтвердити і технічне розслідування, яке Іран повинен був проводити відповідно до норм міжнародного права, і у фінальному звіті, що був опублікований лише у березні цього року - через понад 14 місяців з дня катастрофи. Іран наполягає на версії людської помилки як єдиній вірній. При цьому, відсутній аналіз причин і ланцюга подій, що призвели до неї, якщо така помилка дійсно стала фатальною. Це не могло не викликати справедливого обурення і розчарування української сторони", - наголосили в зовнішньополітичному відомстві.

Новини за темою: В Ірані 10 чиновників звинуватили у причетності до авіакатастрофи "МАУ"

Окрім цього, у МЗС зауважили, що не приймуть "на віру будь-яку озвучену, але не підтверджену реальними доказами, версію збиття PS752". Водночас Іран всіма силами намагається просунути вигідну для себе версію про людську помилку і не намагається проаналізувати причини фатальної помилки. 

Ще одним прикладом невиконання Іраном своїх міжнародно-правових зобов’язань у МЗС називають вкрай низький рівень співробітництва між слідчими і правоохоронними органами в рамках Договору про надання взаємної правової допомоги в цивільних та кримінальних справах між Україною та Іраном, а також Монреальської конвенції 1971 року.

Зокрема, українська сторона дізналась зі ЗМІ про десятьох осіб, яким пред’явлено звинувачення у зв'язку зі збиттям українського літака. Також Іран не повідомив Україну, незважаючи на численні запити, ані про імена та посади цих осіб, ані навіть про статтю, яка їм інкримінується.

Новини за темою: Україна вимагатиме від Ірану продовжити розслідування катастрофи літака "МАУ", – МЗС

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна в справі про авіакатастрофу "МАУ" готова зайняти більш жорстку позицію і "створити проблеми" для Ірану.