Україна вимагає від Німеччини і Франції пояснень щодо "діалогу з Путіним"

Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Київ хоче знати, чому лідери цих країн захотіли повернути саміт Росія-ЄС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна поспілкується з послами Німеччини та Франції, щоб дізнатися, чому лідери цих країн захотіли повернути саміт Росія-ЄС. Про це він повідомив у своєму Facebook.

"Ми зараз будемо детально розбиратися, що стоїть за цією ініціативою, чому саме зараз? Як далі поводитимуть себе Берлін і Париж.

Я страшно не люблю з близькими друзями і партнерами дискутувати на неприємні теми, я люблю говорити про те, що нас об’єднує, але я переконаний, що коли близькі до тебе, дружні країни роблять щось, що грубо порушує твої національні інтереси, то ти маєш бути з ними відвертими і так само жорстко свої національні інтереси захищати.

Тому сьогодні ми поспілкуємося з послами Німеччини, Франції і хочемо краще розуміти, які наміри переслідує Берлін та Париж і як це співвідноситься із санкційною політикою проти Росії і їхньою роллю посередників у "нормандському форматі", - зазначив голова зовнішньополітичного відомства.

Він також додав, що дізнався про ініціативу Німеччини та Франції відновити саміт Україна-Росія-ЄС у Брюсселі. Ці саміти заморозили після анексії Росією Криму.

За словами Кулеби, на момент його внесення документ повністю відповідав інтересам України, але Париж і Берлін, чомусь змінили свою думку.

Також міністр вважає перемогою, що саміт ЄС не підтримав ініціативи канцлера Німеччини Ангели Меркель і глави Франції Емманюеля Макрона.

"Це перемога… Якби ця ініціатива пройшла, система тиску на Росію була послаблена б вперше з 2014 року. Це був би страшний прецедент. Натомість саміт ЄС прийняв документ, де написано, що РФ має взяти відповідальність за повне виконання Мінських домовленостей", - резюмував Голова МЗС.

Новини за темою: Путін і Меркель вдруге обговорили загострення на Донбасі

Нагадаємо, вчора канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи з урядовою заявою в Бундестазі, сказала про необхідність діалогу з Володимиром Путіним. За її словами, ЄС має сформулювати порядок спільних стратегічних інтересів із Росією, йдеться зокрема про захист клімату та безпеку.

Своєю чергою, у Російській Федерації відповіли на пропозицію канцлера Німеччини Ангели Меркель про встановлення діалогу між ЄС і РФ та заявили, що країна готова до взаємодії.

Крім того, 24 червня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що країнам-членам ЄС необхідно вести "вимогливий діалог" із Росією, "щоб захищати наші інтереси як європейців".