МЗС: Через катастрофу літака "МАУ" Ірану загрожує колективне переслідування

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Країни закликають Іран до швидкої розшифровки чорних скриньок

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що якщо група постраждалих держав не зможе домовитися з Іраном, тому загрожує колективне переслідування. Про це політик повідомив в інтерв'ю "РБК-Україна".

Як зазначається, до групи постраждалих осіб входять Канада, Великобританія, Швеція, Афганістан та Україна.

"Ми між собою спілкуємося. Якщо швидко домовитися з Іраном у всіх нас не вийде, то ми підемо довгим, але перевіреним і ефективним шляхом колективного переслідування Ірану скрізь, де можливо, за той злочин, який було скоєно", - пояснив Кулеба. 

Також міністр наголосив, що Україна не буде домовлятися ціною визнання юридичної відповідальності Ірану за збитий Боїнг і ціною "якихось ігор навколо компенсацій всім постраждалим".

Новини за темою: Катастрофа літака "МАУ": Іран пропонує Україні припинити розслідування через суди

За словами політика, перш за все планується завершити технічне розслідування, включаючи забезпечення розшифровки самописців.

"Ми пропрацювали модель, як це можна здійснити, я запропонував іранцям, вони взяли час "на подумати". Потім вони сказали, що хотіли б обговорити питання юридичної відповідальності та компенсацій. Наша розмова зараз знаходиться на цьому етапі", - додав Дмитро Кулеба. 

Новини за темою: Авіакатастрофа "МАУ": Кулеба відреагував на нібито пропозицію Ірану

Нагадаємо, нещодавно заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін зазначав, що Україна може звернутися до Міжнародного суду ООН, якщо переговори з Іраном щодо катастрофи літака "МАУ" зайдуть у глухий кут.