Ми покажемо ще раз всю ущербність і недалекоглядність влади, яка шиє справи білими нитками, - Лесик

Андрій Лесик Перший Незалежний

Всі кримінальні справи сфальсифіковані, а сама процедура їхнього розслідування - грубо порушена, стверджує Андрій Лесик

Справи проти народного депутата від "Опозиційної платформи - За життя" Андрія Лесика закінчаться нічим і ще раз покажуть ущербність і недалекоглядність влади. Адже саме правляча верхівка фальсифікує звинувачення проти представників опозиції, грубо порушуючи закон.

Про це під Дзержинським судом Харкова 23 червня повідомив обвинувачений, нардеп від ОПЗЖ Андрій Лесик, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Основну мету, яку вони ставили в 2017 році, коли мене закривали в СІЗО незаконним чином, головною метою був зрив обміну полоненими, якими займався Віктор Медведчук. Закрили мене в СІЗО, поставили мету, що нібито маніпулюючи, шантажуючи, в тому числі, можливо, Медведчука, якісь там умови і так далі. До мене зверталися десятки разів невідомі люди, правоохоронці в СІЗО, вмовляли мене, що я повинен погодитися зі своєю виною, виїхати на обмін. Я говорив тверде "Ні", я відмовлявся, тому що як можна визнавати свою провину, якої немає. Тому в даному випадку ми покажемо ще раз всю ущербність влади, всю її недалекоглядність і найголовніше, що всі ці справи шиються білими нитками, вони навіть не те що профнепридатні, ну не може бути, щоб потерпілий і слідчий один і той же чоловік. Надуманість справи очевидна", - заявив представник ОПЗЖ.

Зазначимо, що звинувачення Лесику інкримінували за низкою статей. Зокрема, за репост гіперпосилання у Фейсбуці, а також за нібито побиття співробітників СБУ.

"Ми діємо виключно в рамках закону. Звинувачуюся я за статтею 110 ч.2, це репост гіперпосилання, пост у Фейсбуці за 16 квітня 2014 року. Як докази у мене вилучили телефони, і нібито я з них зробив в 2014 році публікацію. Більше того, цієї публікації немає... Я десятки разів говорив і ще раз скажу, що в моїй справі слідчий і потерпілий, працівник СБУ, майор - одна і та сама людина. Тобто мене в статусі потерпілого закривали в СІЗО, допитували, призначали ідіотські експертизи... Прокурори, які приходили на засідання, ясна річ, що вони виконували замовлення і їхными руками реалізовувалися ті побажання, які ставила влада", - заявив Лесик.

Опозиціонер додав, що йому 76 днів довелося незаконно знаходиться в СІЗО, а потім ще дев'ять місяців під цілодобовим домашнім арештом (за нібито побиття групи працівників СБУ).

"Групу працівників СБУ я нібито бив у лікарняній палаті, лежачи під крапельницею, коли з катетера лилася кров, ми ці записи дивилися... Мені соромно за таких працівників СБУ, які розуміють, що справа закінчиться нічим, вони всього лише стали інструментом, їх всього лише використовували і викинули, і на цьому все закінчиться. Але тут важливо одне, ця перемога буде одна на всіх. Це буде наша перемога", - сказав Лесик.

Він також підкреслив, що звинувачення за ст.110 ч. 2 (за пост у Фейсбуці) не було внесено до ЄРДР на момент розслідування. І це грубе порушення закону.

"Справа по Фейсбуку не була внесена до ЄРДР, вони розслідували всі злочини без внесення до ЄРДР, тобто ви розумієте рівень дна? А кримінальні справи, ну було у мене їх близько 11, може 15, всі вони закриті за відсутністю складу злочину. А ті, які залишилися, вони теж будуть закриті за відсутністю складу злочину", - підсумував депутат.