Мулик: Із плівок Бігуса зрозуміло, що взимку 2014 року Україну від холоду врятував Медведчук

Віктор Медведчук Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Оприлюднені інтернет-ресурсом Bihus.info записи телефонних розмов підтверджують, що саме завдяки тепер уже народному депутату і голові політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктору Медведчуку Україна змогла уникнути найбільшої техногенної катастрофи та не замерзла взимку 2014 року. А значить, влада Зеленського, яка влаштувала сьогодні політичні репресії та кримінальне переслідування опозиційного політика, повинна, навпаки, бути йому вдячна за успішно проведені газові переговори з Росією. Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив конфліктолог Володимир Мулик, передає "Голос.UA".

"Згідно з новими плівками, які опублікував Бігус, Офіс Зеленського повинен вручити Віктору Медведчуку орден За порятунок країни від холоду взимку 2014 року, – написав він. – Сам Бігус фактично визнав, що Медведчук в газових переговорах між РФ і Україною діяв в інтересах нашої держави, і газовий контракт 2014 року був укладений в інтересах України. У той час як ОП ставив завдання в черговий раз демонізувати лідера ОПЗЖ".

Політексперт нагадав, що в жовтні 2014-го Україна зіткнулася з серйозним (до 20%) дефіцитом газу. І країна змушена була домовлятися з РФ про постачання блакитного палива. А з плівок Бігуса стає зрозуміло, що саме Віктор Медведчук був "тіньовим каналом переговорів по газу", оскільки офіційні переговори йшли зі скрипом.

"Судячи з відео, Медведчук постійно був на телефоні з Новаком і Міллером, літав до них у Москву. У підсумку, в кінці жовтня 2014 року було підписано досить вигідну газову угоду між Києвом і Москвою, яка врятувала Україну від дефіциту і холодних батарей, – зазначив Мулик. – Мабуть, в Офісі президента хотіли використовувати ці плівки, щоб показати вплив Медведчука на державну політику, але вийшло, що Україні показали, як Медведчук врятував країну від замерзання. При цьому, цей факт визнає навіть сам Бігус, якому доручено "мочити" лідера ОПЗЖ. "Заради справедливості, варто заявити, що газ ми тоді отримали. І знижку теж" – йдеться в програмі. Мабуть, коли в ОП зрозуміють свій конфуз, комусь дістанеться на горіхи".

Аналогічна ситуація, на думку автора, і з обміном утримуваними особами з ОРДО та ОРЛО. Володимир Мулик вказує на те, що вже в іншому відео той же Бігус визнає: саме Медведчук зміг домогтися звільнення півтори тисячі осіб.

"Рідні бійців вдячні Медведчуку, навіть Порошенко визнавав, що він був ефективний, але Зеленському гординя не дозволяє це озвучити. Як і те, що лідер ОПЗЖ домовився про постачання і виробництво вакцини від коронавірусу в Україні. І не китайської, а ефективної, "Супутник V", – написав конфліктолог. – А ще Медведчук погодив з Росією одностороннє зняття санкцій з низки українських підприємств, домовився про прямі поставки газу в Україну за ціною нижче реверсної. Ми говоримо про конкретні результати, якими Зеленський і його Офіс похвалитися не можуть. Тому і залишається їм тільки публікувати плівки в надії обдурити людей".