Москаль про "плівки Бігуса": Це галіматья, яка не має жодної законної сили

Геннадій Москаль. Фото: radiosvoboda.org

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації (2015-2019 рр.) Геннадій Москаль, коментуючи справу щодо "плівок Бігуса", назвав їх "галімат'єю, яка не має жодної законної сили". Таку думку політик висловив у ток-шоу "Прямим текстом із Юрієм Луценком" на "5-му каналі".

На питання Луценка щодо того, якщо по якомусь факту, наприклад терористичної загрози, які є терміни та правила введення таких записів, розмов, Москаль відповів:

"Закон про оперативно-розшукову діяльність установлює 6 місяців. Це пишеться, знімається з камер відео спостережень. Після можуть продовжити ще до 9 місяців. Після року ця справа обнуляється повністю і не має ніякої сили", - каже Москаль. 

Водночас, за словами Луценка, 7 років тому, хтось, один із колишніх працівників СБУ 2014 року, який потім робив кар’єру в Адміністрації президента Порошенка, а зараз зробив ще більшу кар’єру, писав Медведчука. Хай би писав і надавав інформацію слідству СБУ або слідству ГПУ. Але цього не відбувалося, і 12 місяців, граничних, для того, щоб ці плівки використовувати в судах, давно минули. Як ви розцінюєте, що сьогодні цими плівками трусять журналісти?

"Закон говорить – якщо розмова іде між невідомими, і хтось скаже, оце є Медведчук, невідомий, який з кимось говорить, негайно, протягом трьох днів треба піти в суд і взяти дозвіл на офіційне його прослуховування, дозвіл суду має бути. Такого дозволу немає. Це показало судове засідання в Печерському суді, СБУ дозволу не має і мати не може. Легалізувати це неможливо. Докази в суді можуть бути тільки якщо є рішення суду, яке дає дозвіл на прослуховування тої чи іншої фізичної особи. Це все дурниці. І видно хтось вже сказав Бігусу, і він закінчив це", - каже Москаль. 

Луценко зазначив, що, судячи зі слів Москаля, за нормами закону, "плівки Бігуса" - це буде просто мильна бульбашка, "як і все, що відбувається за часів Зеленського. Це все профанація, імітація процесу".

"Джерела, які заслуговують на довіру, кажуть – ніяких доказів немає. Стаття 19 Конституції каже, що органи державної влади, всі посадові особи мають діяти на підставі Конституції і закону України. Закон каже – спочатку покажіть дозвіл суду на прослуховування Медведчука, потім всю галіматью показуйте народу. Чому писали, як писали – доказати це не можливо. Це просто, щоб показати, що всіх взяли на крючок. Це шлях в нікуди", - підсумував Москаль. 

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує  Медведчука в державній зраді та порушенні звичаїв війни. Коментуючи ці звинувачення, парламентарій заявив, що інформація, викладена в матеріалах справи, зайвий раз доводить: мета даного розслідування - політична розправа над лідером найбільшої опозиційної партії в Україні.

Також відзначимо, що ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що записи "плівок Бігуса" вів якийсь Валерій Кондратюк з метою дискредитації тодішнього президента Петра Порошенка. 

В обмін на "плівки" Офіс президента Зеленського "призначив" його на посаду Голови Служби зовнішньої розвідки та ввів до складу РНБО.