Мін’юст оскаржить у суді припис НАЗК про скасування призначення Вітренка

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

У відомстві сподіваються, що проблемна ситуація буде належно врегульована найближчим часом

Міністерство юстиції оскаржить в суді припис Національного агентства з питань запобігання корупції, яким вимагається скасування розпорядження про призначення Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК "Нафтогаз". Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

"Припис НАЗК найближчим часом буде оскаржено до суду. Переконаний, що проблемна ситуація буде належно врегульована найближчим часом", - зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Зокрема, НАЗК вимагає від КМУ скасувати пункти 8 та 9 розпорядження Кабміну №370-р.

Крім того, Малюська додав, що залишається ряд запитань, відповіді на які припис НАЗК не містить:

  • Яка мета і юридичний сенс у скасуванні пункту 9 розпорядження КМУ, якщо у частині укладення контракту з Юрієм Вітренком воно носило разовий характер та уже виконано?
  • Навіщо скасовувати пункт 9 розпорядження КМУ повністю, якщо він стосується не лише Вітренка, але й членів наглядової ради?
  • Чи поширюється обмеження, встановлене законом "Про запобігання корупції" на Вітренка, з огляду на те, що він виконував обов’язки міністра менше одного року?
  • На момент прийняття розпорядження КМУ Кабмін виконував повноваження не лише загальних зборів акціонерів НАК "Нафтогаз України", але й наглядової ради. Зараз повноважень наглядової ради у Кабміну немає. Чи означає це, що для виконання припису НАЗК потрібно знову припиняти повноваження наглядової ради НАК "Нафтогаз України"?

Новини за темою: Кабмін призначив нового главу "Нафтогазу": Ним став Юрій Вітренко

Нагадаємо, раніше голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков заявив, що розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" є незаконним і контракт з ним має бути скасовано.