Медведчук: Зеленський і його оточення зрозуміли, що українська ГТС має величезні потенційні можливості. Це добре

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Президент Володимир Зеленський і його оточення нарешті зрозуміли, що українська газотранспортна система має величезні потенційні можливості, і це добре. Про це в ефірі каналу "Перший Незалежний" заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

"Те, що сьогодні Зеленський запропонував збільшити прокачування через нашу трубу на 50%. Пропозиція абсолютно правильна, тільки тут питання полягає в тому, кому він це пропонує? Якщо він пропонує європейцям, то європейці – це зробити не можуть. Якщо він це пропонує росіянам, то росіяни повинні на це погодитися. Погодяться чи ні?! Я не знаю. Але річ у тому, що дуже добре, я вважаю, президент Зеленський і його оточення зрозуміли, що наша труба має величезні повні потенційні можливості. Я можу сказати, що на вході це 305 мільярдів кубів газу по року, а на виході в Європу – 145", – зазначив він.

При цьому Медведчук додав, що якби влада України з часів Віктора Ющенка, а потім Петра Порошенка, а потім Володимира Зеленського взяла мізки в руки, то вони б робили все для того, щоб це прокачування було стабільним і постійним.

"І тоді Росії не треба було б будувати "Північний потік-1", а потім і "Північний потік-2", або два "Турецькі потоки", а треба було використовувати нашу ГТС. Більш того, повинен був створений консорціум, де Україна була рівноправним господарем труби, можливостей і економічної вигоди. А сьогодні немає ні першого, ні другого, ні третього", – підсумував він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Росії знижку у розмірі 50% на транзит газу до Європи понад встановлені контрактом 40 млрд кубометрів.

Водночас Віктор Медведчук раніше заявив, що якщо зараз не розв'язати питання нестачі вугілля в Україні, то його не буде і взимку.

Раніше повідомлялося, кожен другий енергоблок Державної компанії "Центренерго" не працює через відсутність вугілля і природного газу. Ще частина – знаходяться на поточних і аварійних ремонтах. У минулий вівторок, 19 жовтня, працювали тільки 3 з 23 енергоблоків державних ТЕС.