Медведчук: Влада незаконно і злочинно позбавила права голосу 500 тис. громадян України, які проживають в підконтрольних Україні Луганській і Донецькій областях

Чинна влада незаконно і злочинно позбавила права голосу 500 тисяч громадян України, які проживають в підконтрольних Україні Луганській і Донецькій областях.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Політик підкреслив, що коментуючи ситуацію з місцевими виборами в Україні, не можна плутати поняття.

"Багато хто, хто коментує і дає пояснення з цього приводу, не зовсім розуміють, про що йде мова. Справа в тому, що в пункті 4 сказано, що вибори на неконтрольованій території можуть відбутися за певних умов, і ці умови перераховуються. Ці умови прямо суперечать Мінським угодам. Мова не йде про те, що вибори на неконтрольованій території повинні пройти 25 жовтня 20-го року. Вони не можуть апріорі відбутися, з однієї простої причини: по-перше, немає закону про проведення виборів на неконтрольованій території, а, по-друге, немає сьогодні того перемир'я і не виконані ті умови Мінських угод, які повинні передувати проведенню там виборів. Тому те, що з того боку взята на озброєння така позиція, про скасування пункту 4 постанови ВР, свідчить тільки про те, що вона порушує, сама, Мінські угоди. Її треба скасувати, щоб продовжувати переговори в рамках "мінського формату". Інакше ці переговори абсолютно не мають ніякого сенсу", - зазначив він.

Водночас Медведчук акцентував увагу на тому, що "Опозиційна платформа - За життя" пропонувала інше.

"Те, що пропонується внести зміни, як мінімум те, що пропонував пан Качура, те, що пропонувала ОПЗЖ, а ми ставили це питання щодо того, що необхідно проводити вибори вже в ході цієї кампанії, 25 жовтня, - це вибори Луганської та Донецької обласної ради. Це вибори 18 ОТГ, де 500 тис. громадян України, які проживають на Донбасі, позбавлені конституційного права. Позбавлені незаконно, позбавлені злочинно. І це найголовніше завдання, яке необхідно виправити, і його ще можна виправити, незважаючи на початок виборчого процесу", - сказав він.

А ось те, що стосується неконтрольованих територій, продовжив політик, - це питання майбутнього. "І питання майбутнього пов'язане з тим, що не можна ставити хрест на Мінських угодах. А пункт 4 фактично цей хрест поставив", - резюмував Медведчук.

Новини за темою: Програш партії влади і корупція, – академік Журавський назвав причини скасування виборів на Донбасі

Нагадаємо, раніше народний депутат Олександр Качура вніс до Ради проєкт постанови про зміну в постанові від 15 липня щодо проведення виборів на Донбасі.

Водночас у ЦВК заявили, що восени цього року провести місцеві вибори на території громад, підконтрольних центральній владі, вже неможливо.

Також у ЦВК пояснили, що українське законодавство не забороняє проводити місцеві вибори в регіонах, які належать до червоної зони карантину.