Медведчук: Україна перед епідемією коронавірусу постала абсолютно безпорадною

Медведчук
Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук "Опозиційна платформа - За життя"

Система охорони здоров'я в Україні знищена командою Супрун, яка ухвалила так звану медичну реформу, і, в кінцевому підсумку, це все відбивається на людях і на їхньому стані здоров'я. Перед чумою 21 століття ми постали беззбройними, безпорадними, професійно та організаційно непідготовленими.

Про це під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України, який транслював телеканал ZIK, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук.

"На жаль, у такому стані перебуває вся система охорони здоров'я України. Система охорони здоров'я, яка знищена, система охорони здоров'я, яка знищувалася командою Супрун, яка на чолі і в основі своєї політики в системі охорони здоров'я ухвалила так звану медичну реформу, яка знищувала всю медичну систему. В кінцевому підсумку це все відбивається на людях і на їх стані здоров'я.

І, звичайно, те, що сьогодні відбувається, і та влада, яка є сьогодні, - вона не справляється зі своїми завданнями, це стосується і поставки медичних препаратів, медичних засобів, медичного обладнання. На жаль, у нас нічого немає, тому що багато років, в тому числі останні 6-8 років, медицина руйнувалася, ми відійшли від системи Семашка, яка існувала колись у Радянському Союзі. І якщо багато хто з наших сусідів, у тому числі білоруси, модернізували цю систему й зробили її однією з найбільш ефективних систем охорони здоров'я, ми її фактично знищили, на рівному місці після знищення нічого не створили, тому ми сьогодні отримали, коли немає масок, немає препаратів для лікування, немає навчених людей, щоб здійснювали і реалізовували сьогодні політику, спрямовану на боротьбу з коронавірусом.

Новини за темою: Медведчук: МВФ продовжує шантаж України двома законами - про банківську діяльність та про землю

Ми ліквідували всю санепідемслужбу, фактично всю на корені її порубали, сьогодні намагаємося відновити, але природно, що ні за місяць, ні за два таку систему не можна буде відновити. І я хочу сказати про те, що колись, у радянські часи, існувало таке поняття, як біологічна безпека. Радянський Союз готувався до того, що він стане об'єктом нападу біологічної зброї, хімічної зброї, і тому ця система була дуже розвинена. Але все це зруйновано за останні роки, ніхто не збирався це відновлювати, і ми сьогодні як на краю прірви, перед, можна сказати сміливо, чумою 21-го століття, якою є епідемія коронавірусу, ми постали беззбройними, безпорадними, професійно та організаційно непідготовленими.

І ця чехарда з урядами, чехарда з міністрами охорони здоров'я є свідченням того, що влада намагається знайти п'ятий кут в тій будівлі або приміщенні, де їх є всього чотири. І ми бачимо ці спроби, ми бачимо ці терзання, ми бачимо цю відсутність професіоналізму і розуміння того, що і як треба робити. Тому таких недоліків дуже багато, ми це бачимо.

Новини за темою: Хоч нині багато депутатів були у масках, але насправді сьогодні маски з них спали, – Кацман про продаж землі

Ми навіть не можемо порахувати, скільки у нас сьогодні знаходиться в країні апаратів штучного вентилювання легенів, але не просто ШВЛ апаратів, які використовуються в реанімаційних для різних операцій, а ШВЛ, які можуть сприяти та надати сприяння у лікуванні коронавірусу. Тому що, за одними даними, це 350, за іншими - 650, треті називають красиву цифру 3500, при цьому ті, які розуміють, знають про те, що 3500 - це ті ШВЛ, які взагалі можуть використовуватися у різних реанімаційних, під час різних операцій, але аж ніяк не під час лікування коронавірусу. Тому це тільки приклад з ШВЛ, а приклад з препаратами, а приклад з масками - я думаю, ви набагато краще за мене знаєте, які сьогодні справи з забезпеченням, тому що я бачу щоденні репортажі, ви показуєте скарги людей, які дійсно від безвиході шукають теж п'ятий кут, порятунок, або роблять так, щоб озброїти себе проти цієї страшної епідемії, страшної чуми 21-го століття.

Але я думаю, що тут треба не панікувати, все-таки треба змушувати владу, щоб вона самоорганізувалась, повинні самоорганізуватися люди, треба бути твердо впевненим в тому, що немає такої епідемії, яку людина не може побороти. І незважаючи на те, що ми до неї не готові, сьогодні на ходу треба перебудовуватися, треба перенести свої сили, треба ставити професіоналів на відповідальні ділянки для того, щоб ми могли перемогти цей коронавірус. І якщо таким чином буде діяти влада, а якщо навіть вона не буде діяти, а люди будуть до цього готові, я думаю, у всіх нас обов'язково все вийде. Просто треба бути впевненим у собі, у своїх силах і в тому, що ми можемо це зробити. І якщо кожен з нас або хоча б кожен другий буде усвідомлювати, що ми можемо це зробити, ми обов'язково це зробимо", – заявив Віктор Медведчук.

Як повідомляли раніше, Віктор Медведчук заявляв, що Іллю Ємця цинічно зняли з посади міністра охорони здоров'я за вказівкою Міжнародного валютного фонду і зовнішніх господарів України.