Медведчук: Події в Афганістані - це демонстрація того, як США чинять стосовно країн, де вони здійснюють зовнішнє управління

Віктор Медведчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

США пішли з Афганістану, зачинивши двері, таким чином продемонструвавши, як вони діють стосовно країн, де вони здійснюють зовнішнє управління. Про це заявив глава політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук в ефірі телеканалу "Росія 24". 

"Події в Афганістані для України повинні розцінюватися дуже прямо і конкретно. Те, що роблять США сьогодні, йдучи, зачинивши двері або закривши двері, або намагаючись це зробити, це демонстрація того, як чинять США стосовно тих країн, де вони здійснювали повне зовнішнє управління", - сказав він. 

За його словами, "такою країною на сьогодні, на мій превеликий жаль, є Україна, де Сполучені Штати, починаючи з 2014 року, здійснюють зовнішнє управління і ведуть не в інтересах України, а проти інтересів України, українського народу свою політику: і в питаннях стандартів НАТО для українських збройних сил, і в питаннях побудови військових баз, і в питаннях нав'язування ідеології, яка сьогодні розцінюється, і вже є термін, як побудова в Україні "анти-Росії".

"Це все робиться сьогодні в рамках зовнішнього управління, зовнішнього управління з боку Заходу, який хоче створити плацдарм протистояння на території України стосовно Росії. Тобто всі проблеми будуть вирішуватися на території України шляхом утиску прав і підтвердження небезпеки громадян України. Але це гра сьогодні Заходу з Росією в досягненні тих чи інших цілей далека від тих цілей, які могли трактуватися на користь українського народу", - додав народний депутат.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта й цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.