Медведчук: "Опозиційна платформа - За життя" буде відстоювати право жителів підконтрольних територій Донецької і Луганської областей на проведення місцевих виборів

Партія "Опозиційна платформа - За життя" буде відстоювати право жителів підконтрольних територій Донецької і Луганської областей на проведення місцевих виборів. Про це заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук на засіданні парламентського комітету з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин.

"Вибори проводилися у 2015 році, в березні 2019 року, у квітні 2019 і в липні 2019 року. Тобто обирати президента, обирати до цього органи місцевого самоврядування, обирати парламент було можна, а сьогодні не можна. І я хотів би навести важливий аргумент, на який посилається президент України. Так, два або три дні тому він сказав: "Ми вже, - здається, виступаючи на з'їзді "Слуги народу", вони зараз підтвердять, - 34-й день не маємо обстрілів, не маємо порушень з обох сторін, оскільки зберігається сталий режим припинення вогню", - сказав він.

Медведчук підкреслив, що це є досягненням влади, зокрема і президента Володимира Зеленського.

"Але тоді виникає запитання: чому керівники військово-цивільних адміністрацій Луганської та Донецької області написали документ про те, що проводити вибори там неможливо. На якій підставі? І ми, я хочу сказати, що "Опозиційна платформа - За життя" звернулася до правоохоронних органів про порушення кримінальної справи і притягнення до кримінальної відповідальності цих осіб, які, на наш погляд, порушили свої службові обов'язки. Тому я вважаю, що, повертаючись до того, з чого я почав, 500 тис. громадян України, їхнє право обирати і бути обраними буде порушено, звертаюся до нашого комітету як комітету з прав людини і як комітету з такою красивою і принциповою назвою, тут викладено, і в тексті, і в змісті якої є території "в Донецькій і Луганській областях". Тому давайте, шановні колеги, все ж таки подумаємо про цих людей, давайте зробимо все для того, щоб ці вибори відбулися, тому що жодних підстав їх не проводити абсолютно немає, за винятком якихось політично мотивованих дій окремих представників у владі. Я думаю, що треба йти шляхом, щоб створити умови для виконання конституційних прав і обов'язків, з одного боку, наших громадян, з іншого - влади, якою ми теж є. Тому я пропоную підтримати цю постанову, винести в зал, і в залі визначитися з цього приводу", - підкреслив Медведчук.

Своєю чергою співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович закликав членів комітетів боротися за надання права голосу жителям підконтрольних територій Донецької і Луганської областей.

"Але в нашому комітеті не тільки представники Донецької, Луганської області. І голова нашого комітету звідти. І багато хто з нас розуміє, і правильна назва тут. Для того, щоб нам не втрачати людей, нам треба все ж таки розуміти, що вони такі самі люди, як і ми", – сказав він.

Рабінович також розповів, що нещодавно був у цих областях, і місцеві жителі "просто шоковані таким рішенням".

"Ми втрачаємо людей. І ви втрачаєте людей. Тому я просто по-людськи вам кажу: ми нічого не змінимо, може, але якщо ми не будемо за це боротися, тоді, вибачте, гріш нам ціна, і нашому комітету зокрема. Я вас як людей просто прошу. Я розумію, що нічого ми не вирішуємо. Але давайте спробуємо, як ви сказали, попросити або звернутися з проханням до голови комітету і до Ради, навіть сьогодні ВР внесла цей проєкт постанови, розписала протягом години, розуміючи, що це несе, що люди сюди хочуть їхати, і ми туди їздимо, і ви туди їздите... Ми всі хочемо жити в єдиній країні, в одній, де люди рівні, у Львові і в Донецьку, інакше країну не побудуєш. Давайте повернемо цим людям, 500 тис. осіб, це ж не якісь люди другого сорту. Чим вони відрізняються від нас? А з вас багато хто живе там. Тому у мене до вас людське прохання. Я розумію все, але давайте просто висловимо думку комітету, і нехай вже вирішує зал ВР. Звичайно, вирішуємо не ми, але вирішує зал, але давайте це зробимо, я думаю, що ми з чистою совістю зможемо дивитися людям у вічі", – додав нардеп.