Медведчук: Не можна відбирати право вибору в жителів підконтрольних територій Донецької та Луганської областей

Жителі підконтрольних територій Донецької та Луганської областей мають конституційне право голосувати на виборах, але влада їх позбавляє цього права. Про це журналістам заявив голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук. 

Він нагадав, що фракція "Опозиційної платформи - За життя" послідовно і принципово відстоювала інтереси людей у цьому питанні. 

"Ви знаєте, ми про це вже говоримо, починаючи з 15 липня поточного року, коли приймалася постанова Верховної Ради про проведення виборів, про оголошення проведення виборів, де є "славновідомі" пункти про оголошення проведення виборів 3, 4. Пункт 3 - це необрання Луганської та Донецької обласних рад, пункт 4 - це умови, при яких вибори на контрольованих територіях можуть відбутися, причому ці умови прямо і категорично суперечать Мінським угодам, що викликало відповідну реакцію і в Москві, і в Донецьку, і в Луганську під час переговорів Тристоронньої контактної групи, про що свідчать у тому числі не тільки останні засідання протягом останнього місяця, але навіть і вчорашнє. І наша фракція послідовно і принципово відстоювала позицію про те, що, по-перше, вибори до Луганської та Донецької обласної ради повинні відбуватися", - зазначив Віктор Медведчук.

Він підкреслив, що право у громадян України, які проживають на цій території, обирати там обласні ради не можна забирати.

"Тим більше, це навіть політичний момент, тому що обрання Луганської обласної ради і Донецької обласної ради говорить про те, що українська влада вірить в те, що люди і території сьогодні неконтрольованих ділянок повернуться в країну. Але необрання органів місцевого самоврядування на рівні областей говорить про те, що ця влада не вірить у результати мирного врегулювання. Чому вона не вірить? Тому що немає політичної волі на мирне врегулювання. Більше того, ЦВК, продовжуючи трагічну і послідовну позицію ВРУ, вона пішла далі. Вона скасувала вибори в 18-ти ОТГ, де позбавлені конституційного права обирати і бути обраними 500 тис. громадян України, підкреслюю, на контрольованій території. Більш того, на цих територіях і ці люди могли скористатися своїм конституційним правом на голосування в 2015 році під час місцевих виборів, в 2019 році під час президентської кампанії, і в березні, і в квітні, де, до речі, за президента Зеленського проголосувало 88% громадян, і на парламентській кампанії 2019 року", - додав опозиційний політик.

Він поставив питання - на якій підставі сьогодні там вибори скасовані? На підставі політичної волі, виявленої Зеленським і його оточенням, впевнений Віктор Медведчук.

"Вони не хочуть цих виборів, вони не хочуть, щоб люди брали участь у виборах, тому що вони знають, як вони голосують. Вони голосуватимуть так, як сьогодні заслуговує на це влада, і владу це лякає. Більше того, влада сьогодні говорить про те, що 39-й день, - вчора про це заявив президент Зеленський, - немає жертв. Це правда, і це дійсно величезне досягнення для України. Немає обстрілів. Виникає питання: але коли стріляли в 15-му, коли стріляли і були бойові втрати в 19-му році, там вибори проводити можна було, а сьогодні не можна. І ось це обурює такою політичною вмотивованістю подібного рішення. Просто позбавили конституційного права обирати і бути обраними 500 тис. осіб", - резюмував опозиціонер.