Медведчук: Кримінальна справа проти мене була сфабрикована СБУ за командою Зеленського

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Кримінальну справу проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука було сфабриковано Службою безпеки України за командою президента Володимира Зеленського. Про це сам лідер опозиції заявив під час брифінгу перед засіданням Київського апеляційного суду, який сьогодні розглядає його апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу для політика у вигляді домашнього арешту ще на два місяці. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

"Я вважаю, що запобіжний захід у вигляді домашнього арешту відносно мене продовжено незаконно, без наявності підстав і, найголовніше, без наявності законних обставин, які б могли це зробити і покласти в основу такого рішення, яке було прийнято в суді першої інстанції. Сьогодні, після закінчення п'яти місяців розслідування, я можу твердо стверджувати, що дана кримінальна справа була сфабрикована Службою безпеки України в розвиток тих вказівок, які вони отримали від пана Зеленського, президента України, його команди", - зазначив Медведчук.

При цьому він підкреслив, що відповідна команда була дана правоохоронним органам ще в 2019 році, коли почалися незаконні дії щодо членів фракції "Опозиційної платформи - За життя", партії в цілому, його особисто і багатьох його колег у вигляді незаконних оперативно-розшукових дій, про що неодноразово повідомлялося в ЗМІ.

"У подальшому послідували негласні оперативно-розшукові дії та слідчі дії в рамках досудового розслідування, які незаконно проводили Службою безпеки України. Саме СБУ, а не органом ДБР, що передбачено законом по відношенню до народних депутатів. Безумовно, про все це буде сьогодні говоритися і мною, і адвокатами, які здійснюють мій захист, але картина є очевидною. Очевидно, що кримінальна справа сфальсифікована, з однією метою: закрити рот опозиції, завдати удару по "Опозиційній платформі - За життя", зробити все для того, щоб ті, хто не згоден з курсом президента, закрили рот і припинили опозиційну діяльність. Саме це зазначено в матеріалах підозри, про те, що "Медведчук, який не згоден з курсом президента..." і далі по тексту. Тобто, все це зроблено з однією метою. Це мета стратегічна, це мета, яка була призначена владою по відношенню до мене, до мого колеги, точно так само, як і по відношенню до всієї партії "Опозиційна платформа – За життя" - це завдати удару щодо опозиційних політиків", - зазначив Медведчук.

Політик додав, що у влади з цим нічого не вийде, тому що фальсифікація все одно стане явною, якщо не в сьогоднішньому судовому засіданні, то в подальшому, тому що є достатньо даних для того, щоб розкрити всі ці фальсифікації, всі порушення і всі незаконні та злочинні дії влади.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю телеканалу "1+1" наприкінці серпня 2019 року заявив, що він готується розкрити "гучну історію" про фінансування партії Віктора Медведчука "Опозиційна платформа - За життя".

За словами новоспеченого глави держави, у нього і його прихильників "є великі питання" щодо того, звідки беруться кошти на фінансування власне партії, а також телевізійних каналів, які її підтримують.

Пізніше, в листопаді того ж року, в ЗМІ з'явилася інформація про те, що департамент "К" СБУ отримав завдання організувати стеження та збір конфіденційної інформації про керівництво партії та народних депутатів від "Опозиційної платформи - За життя": Медведчука В. В., Шуфрича Н. І., Козака Т. Р., Німченка В. І., Загороднього Ю. І., Колтуновича А. С., Волошина О. А., Дунаєва С. В., Столара В. М., Абрамовича І. О., Приходька Н. І., Пономарьова А. С.

При цьому Верховна Рада не давала дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності зазначених депутатів. Так, у політсилі дійшли висновку, що здійснення щодо них будь-яких оперативно-розшукових дій є незаконним і містить ознаки тяжких кримінальних злочинів, передбачених статтями 182, 344, 356, 365, 170, частиною першою статті 371 КК України.

У своїй заяві "Опозиційна платформа - За життя" обуритися тим, що влада використовує Службу безпеки України для політичного розшуку, переслідуючи народних депутатів їх політсили з політичних мотивів, здійснюючи таким чином моральний терор, і звернулася в ДБР з вимогою відкрити кримінальне провадження.

Як відомо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня.

Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.