Легітимність раніше сформованих органів місцевого самоврядування – під величезним питанням, – Волошин

Олег Волошин Фото: Пресс-служба "Оппозиционной платформы - За жизнь"

Тому перенесення місцевих виборів – це катастрофічний сценарій, каже парламентар

Перенесення місцевих виборів в Україні – це катастрофічний сценарій, оскільки легітимність раніше сформованих органів місцевого самоврядування перебуває під величезним питанням.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олег Волошин.

Парламентар прокоментував імовірність перенесення місцевих виборів та подальше одночасне проведення волевиявлення, зокрема, і на Донбасі. На його думку, такий сценарій – катастрофічний. Парламентар пояснив, чому так вважає.

"Це катастрофічний сценарій. Я думаю, що не зважаться вони на таке. Чому катастрофічний? Тому що легітимність раніше сформованих органів місцевого самоврядування перебуває під величезним питанням. Нагадаймо, що там вагому частину становлять депутати від партії "Народний фронт", яка вже фактично не існує. Те ж саме – там ціла низка політичних сил, які в 2015 році, коли вони проходили в місцеві ради, мали якийсь вагомий рейтинг, сьогодні ці політичні сили фактично пішли з політичної карти України. Відповідно, яка може бути довіра у людей до таких міських, обласних і районних рад. Жодної. Вони давно загрузли в корупції, і в кращому випадку вони стали, скажімо так, допоміжним інструментом хороших мерів, якщо мер хороший. А якщо мер поганий, то вони стали просто прикриттям для корупції поганого мера", – сказав Олег Волошин.

Новини за темою: Напередодні волевиявлення виборець має позбутися "ідеї романтизму", – політолог

Народний депутат додав, що "Опозиційна платформа – За життя" має всі шанси перемогти "слуг народу" на сході і півдні України, партію "Європейська солідарність" Петра Порошенка та інші політичні сили націоналістичного спрямування – на заході країни. Олег Волошин зазначив, що вже буде більш демократичний устрій та виправлення перегинів "зеленої хвилі".

Нагадаємо, до переліку громад, у яких, на думку ЦВК, неможливо провести перші вибори депутатів та голів 25 жовтня 2020 року, віднесено 10 сільських, селищних, міських територіальних громад Бахмутського, Волноваського, Маріупольського та Покровського районів Донецької області, 8 — Сєвєродонецького і Щастинського районів Луганської області, а також частину виборчих дільниць Новоайдарської селищної громади Щастинського району Луганської області.

У КВУ заявили, що законних підстав не проводити місцеві вибори у Луганській області немає.

Нещодавно у Центральній виборчій комісії пояснили рішення не проводити місцеві вибори на Донбасі та назвали умови, за яких голосування на територіях Донецької та Луганської областей може відбутися.