Кива: Медведчук сьогодні не просто символ боротьби і лідер опозиції, а це та людина, яка своїми діями довела ефективність у врегулюванні непрохідних ситуацій

Народний депутат Ілля Кива "Опозиційна платформа - За життя"

Голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук сьогодні не просто символ боротьби і лідер опозиції, а це та людина, яка своїми діями довела ефективність у врегулюванні здавалося б непрохідних ситуацій. Про це народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Ілля Кива заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Адже Віктор Володимирович Медведчук, так, сьогодні це не просто символ боротьби, лідер опозиції. А це та людина, яка своїми діями довела ефективність у врегулюванні здавалося б непрохідних ситуацій. І як підтвердження своє, я хочу нагадати чинній владі і, якщо потрібно, президенту України Зеленському: згадайте, скільки людей повернулися додому, додому до своїх матерів, до своїх дружин, дітей, у свої сім'ї, з ось цих катівень, як з одного боку, так і з іншого боку, тому що сьогодні я говорю про українців. Я говорю про тих, хто сидить в умовах складно сказати людськими", – сказав він.

Кива підкреслив, що ці люди повернулися до своїх матерів завдяки позиції, можливості, домовленості, професіоналізму Віктора Медведчука.

"Так, він зрозумілий сьогодні жителям Донбасу. Він дійсно людина слова. Йому довіряють, вірять, а значить, дадуть можливість вирішити те питання, яке стосується сьогодні кожного українця, це зупинити цю братовбивчу війну, яка знищує наші життя, нашу країну останні сім років. Я вважаю все-таки, що зобов'язані вони в цьому Офісі президента переступити через свою гординю", - зазначив парламентарій.

"І цей лист від жителів Донбасу з проханням дати можливість нам через позицію Медведчука, можливо, почати врегулювання існуючого конфлікту, зробити перший крок назустріч один одному, сісти за стіл переговорів, і це збереже життя, і це дасть можливість матерям надію побачити живими і здоровими своїх дітей, і я тут не кажу про підконтрольні або непідконтрольні території, ми одна сім'я, в якій, на жаль, не з нашої волі стався розкол, який підживлюється ззовні. У нас сіють ненависть, нас змушують один одного ненавидіти", - додав Кива.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук.

Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в'язницях за звинуваченням у шпигунстві. Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

З початку збройного конфлікту на Донбасі, завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.

26 жовтня представник ОРЛО в робочій підгрупі з гуманітарних питань контактної групи, керівник робочої групи з обміну військовополонених ОРЛО Ольга Кобцева заявила, що в ОРЛО готові передати голові Політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку трьох утримуваних жінок.

Крім цього представники ОРДЛО в гуманітарній підгрупі заявили, що готові вести переговорний процес тільки з главою Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктором Медведчуком. За словами "омбудсмена" ОРДО Дар'ї Морозової, криза в переговорах підгрупи триває вже більше півтора років.