Київський апеляційний суд відмовився скасувати домашній арешт Віктору Медведчуку

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук під час брифінгу 20.07.21 112ua.tv

Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо скасування продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 30 липня в ході засідання суду.

Таким чином, лідер опозиції перебуватиме під домашнім арештом до 7 вересня. 

Варто зазначити, що адвокати Віктора Медведчука заявляли, що на сьогодні немає жодного факту, який би підтвердив законність рішення слідчого судді Печерського райсуду Сергія Вовка щодо продовження терміну домашнього арешту. Крім того, захист подав низку клопотань, зокрема, щодо можливості проведення Медведчуком, як народним депутатом, прийому громадян із подальшим вирішенням їхніх запитів.

Своєю чергою, лідер опозиції Віктор Медведчук, виступаючи на засіданні суду, розгромив усі звинувачення прокурорів і заявив, що співробітники СБУ незаконно проводили слідчі дії та сфальсифікували справу та докази у справі проти неї.

"Ті аргументи, які були мною наведені, вони об'єктивно свідчать, що до цієї справи безпосередньо мала відношення незаконно, злочинно Служба безпеки України. Вони незаконно проводили слідчі дії. Вони незаконно, в порушення норм Кримінально-процесуального кодексу, норм чинної Конституції наводили "аргументи" і "докази", які вони вважають допустимими, що прямо суперечить нормам КПК, на які я посилався. І це означає лише одне, що СБУ, проводячи розслідування від моменту реєстрації 11 березня до 26 квітня, фальсифікувала цю справу, сфабрикувала матеріали, які після цього через 14 днів були відображені в матеріалах підозри", - заявив народний депутат.

Віктор Медведчук зазначив, що незаконні дії СБУ проти опозиції за вказівкою влади почалися ще у 2019 році.

"СБУ за вказівкою президента Зеленського і його команди ще у 2019 році почала незаконні, злочинні дії щодо депутатів фракції. У ЗМІ масово повідомлялося і повідомляється досі, що були залучені всі механізми незаконних дій з боку СБУ для того, щоб реалізувати ті завдання, які були поставлені президентом України. СБУ, потім підтримана прокуратурою, зробила все, щоб матеріали справи сфабриковані, з доказами, які є неприпустимими, стали предметом розгляду і в суді першої інстанції, і сьогодні є предметом розгляду в Київському апеляційному суді. Я вважаю, що злочинна діяльність СБУ, яка була спрямована на фальсифікацію цих матеріалів, це ніщо інше, як кримінальне переслідування опозиції та політичні репресії. Саме таким чином я сприймаю все те, що сьогодні відбувається", - сказав лідер опозиції.

Раніше адвокат опозиційного політика Лариса Чередниченко заявляла, що докази, які наводить звинувачення у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", не можна класти в основу підозр.

"Докази, якими обґрунтовуються підозри (Віктору Медведчуку, - ред.) зібрані неуповноваженим органом. Багата судова практика України говорить про те, що такі докази не можна класти в основу підозр, але слідчий суддя Вовк заснував свою судову практику, відповідно до якої неважливо який орган зібрав докази, неважливо які ці докази, якісні вони чи ні, ми покладемо їх в основу підозри, і таким чином обґрунтуємо будь-яке рішення, в тому числі й незаконну якість експертиз СБУ. Висновки, які містить експертний висновок, - вони не категоричні, і імовірнісні (ймовірно дія абсолютно Віктором Медведчуком, ймовірно його голос, ймовірно його почерк), але категорично ми сказати не можемо. Що говорить закон при сумніві на користь підозрюваного? Що говорить слідчий суддя Вовк? Сумніви є, але я не сумніваюся в тому, що Медведчук це вчинив, ось підозри у нас обґрунтовані, я продовжую йому термін дії запобіжного заходу", - зазначила вона.

При цьому Чередниченко додала, що захист, щоб розвіяти всі підозри, звернулася з відповідними запитами до компетентної експертної установи, яка не залежить не тільки від СБУ, але і від ДБР, і від прокурора, вони не залежать від звинувачення.

"І незалежні компетентні судові експерти, дали висновок, який прямо протилежний тому, що отримала сторона звинувачення. Результати експертиз кажуть, що Віктор Медведчук непричетний до того, що йому намагаються інкримінувати, Віктор Медведчук не здійснював протиправних дій, і будь-які спроби запідозрити його в діях, які є протиправними, - це фактично злочин", - підкреслила адвокат.   

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу й у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури та доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.