Кузьмін: Справа Медведчука чітко показала, що при президентові Зеленському закони в Україні перестали діяти

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін Фото з відкритих джерел

Справа голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народного депутата Віктора Медведчука чітко показала, що при президентові Володимирі Зеленському закони в Україні перестали діяти. Про це заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"І те, що лідер опозиції перебуває сьогодні в тому положенні, в якому опинився, говорить тільки про те, що в країні перестали діяти не тільки закони, а й Конституція", – зазначив нардеп.

Кузьмін підкреслив, що Медведчуку обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 4 місяці для того, щоб слідство змогло зібрати всі необхідні докази та завершити розслідування у встановлений законом термін.

"Саме для цього обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Як ви пам'ятаєте, майже два тижні тому Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила про те, що розслідування у справі Медведчука закінчено, всі докази вже зібрані та представлені Медведчуку для ознайомлення. Дійсно, ознайомлення проходить в спеціальному приміщенні ДБР... виникає питання – а навіщо ще раз на два місяці Медведчуку домашній арешт, якщо він повинен в приміщенні ДБР ознайомитися з матеріалами справи? Це ж маячня якась..." – додав парламентарій.

Він також констатував, що нинішня влада знущається з українців і повинна піти.

"Таким чином слід констатувати, що українська влада просто знущається навіть не над Медведчуком, а взагалі над правосуддям, над кожним громадянином України. Тому що якщо таким чином можна вчинити з Медведчуком, який є лідером опозиції... то що говорити про звичайного громадянина, який не досвідчений в юридичних тонкощах? Це влада антинародна, вона людиноненависницька, це влада, яка не представляє інтереси народу, ця влада повинна піти. Перевибори повинні знести цю владу, ми повинні вибрати нових людей і країна повинна почати жити за новими правилами, за законом, в правовій державі, про яку говорить наша Конституція", – додав Кузьмін.

Раніше Кузьмін повідомив, що Медведчуку вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

20 серпня прокурори ОГП оголосили Віктору Медведчуку про завершення розслідування його справи, при тому, що у справі не виконано більшість із запланованих самими прокурорами слідчих дій, а терміни слідства, встановлені судом, закінчуються тільки в середині листопада. Раніше прокурори задовольнили клопотання адвокатів про допит понад 100 свідків захисту як в Україні, так і за її межами, про отримання міжнародно-правової допомоги, і все це прокурори зобов'язані були зробити до середини листопада, а аж ніяк не до 19 серпня. Замість цього вчора Медведчуку пред'явили нову підозру, повністю відтворює текст старого.

В ОПЗЖ такі дії прокуратури назвали злочинними діями влади, спрямованими на фальсифікацію кримінальної справи Медведчука, що є найкращим доказом політичного замовлення Зеленського.