Кузьмін: Незалежні експертизи показали, що всі докази у справі проти Медведчука були сфабриковані експертами СБУ

Ренат Кузьмін

Фото з відкритих джерел

Незалежні експертизи показали, що всі докази проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука були сфабриковані експертами Служби безпеки України. Про це в ході пресконференції, яку транслював телеканал "Перший Незалежний", заявив народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін.

"Всі звинувачення проти Віктора Медведчука будуються на експертизах, які провів Інститут Служби безпеки України - підпорядкований Інститут експертів, які перебувають у залежності від Служби безпеки у своїх трудових відносинах. Вони провели для СБУ експертизу на підставі постанови слідчого Служби безпеки, який незаконно проводив розслідування. Так от всі звинувачення Медведчуку базуються на ось цих ось, так би мовити, висновках експертів, і експертиза, яку провели адвокати, розбила в пух і прах всі ці експертизи СБУшників. Експертизи, проведені в незалежних експертних установах, показали, що матеріали щодо Медведчука були сфабриковані експертами СБУ", - зазначив політик.

Крім того, за його словами, адвокати Віктора Медведчука, отримали висновки експертиз, що підтверджують невинуватість лідера опозиції.

"Це означає, що суддя Вовк, розглядаючи питання про продовження на 2 місяці термінів утримання під арештом Медведчука, мав всі підстави відмовити прокуратурі в продовженні термінів утримання під арештом. Крім того, ви чули, що закон дає право прокурору звернутися до суду за продовженням запобіжного заходу не пізніше ніж за 10 днів до його закінчення. У нашому випадку прокурори звернулися за 3 дні, порушивши термін звернення на 7 днів. При цьому термін йому ніхто не продовжив, клопотання управління строків вони не направляли, рішення продовження строків судом прийнято не було, а значить суддя Вовк зобов'язаний був відмовити прокуратурі в продовженні строків домашнього арешту Медведчуку, він цього не зробив", - нагадав Кузьмін.

Політик підкреслив, що всі ці факти свідчать лише про одне - що влада у змові з СБУ намагається знищити лідера опозиції Віктора Медведчука.

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня.

Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.