Куракін: Коли Коломойський заробляє в Росії мільйони, а влада розв'язала репресії проти Медведчука - це лицемірство

Ігор Коломойський

Фото з відкритих джерел

Офіційна інформація свідчить, що Ахметов, Коломойський та інші українські олігархи ведуть бізнес в Росії та платять в російський бюджет сотні мільйонів. Так політичний оглядач прокоментував офіційні дані Федеральної митної служби РФ, опубліковані 8 червня 2021 року, передає "Форум".

"А що ж справжні олігархи, які повинні вже втечею рятуватися від грізної обіцянки Зеленського про "відновлення справедливості"? А нічого. Рівним рахунком ні-чо-го. Продовжують не тільки впливати на суспільно-політичне життя країни, а й навіть успішно вести бізнес. І не з "тимчасово окупованими територіями України", що бездоказово "шиють" Медведчуку, а з підступним "агресором" – Росією!" – написав журналіст.

Куракін привів офіційну інформацію Федеральної митної служби РФ про те, що оборот торгівлі між Росією та Україною в січні-квітні виріс і склав $3,292 млрд, збільшившись на 1,4% в річному вираженні; експорт з Росії склав $2,167 млрд, імпорт в Росію з України – $1,125 млрд.

"А хто ж ці "кращі люди міста", які безсоромно кладуть собі в кишеню ці долари від, як люблять висловлюватися націоналісти, "торгівлі на крові"? Не забуваючи при цьому платити податки в російський бюджет за дохід належних їм компаній? Та ось же! Лише кілька прикладів", – із сарказмом висловився журналіст.

Куракін повідомив, що виторг АТ "Донський антрацит", що належить Рінату Ахметову, за 2020 рік склав 1,8 мільярда рублів, в той час, як "Інтерпайп-М" Віктора Пінчука за останні роки заплатила в російський бюджет сумарно 567 мільйонів рублів.

"Рінат Ахметов. Його компанії ДТЕК належать у Росії: АТ "Шахтоуправління "Обухівська" і АТ "Донський антрацит". Основний вид діяльності підприємства – видобуток коксівного вугілля підземним способом. За даними російського каталогу організацій List-Org, тільки "Донський антрацит" заплатив у 2020 році в російський бюджет: податок на прибуток – ₽8,535 млн, страхові внески до Пенсійного фонду РФ – ₽165,622 млн, податок на видобуток корисних копалин – ₽91,948 млн, виторг АТ "Донський антрацит" за 2020 рік склав ₽1,8 млрд ($24,872 млн)", – поінформував Куракін.

Водночас, за його словами, виробники феросплавів на чолі з олігархом Ігорем Коломойським, тільки у 2021 році продали своєї продукції в Росію на 7,28 мільйона доларів США.

"Ігор Коломойський. Будучи монопольним власником всього виробничого ланцюжка від видобутку руди (Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК) до виробництва власне самих сплавів (Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи), відчуває себе чудово. Адже тільки за січень-лютий 2021 року (за даними українського Держстату) Коломойський та інші виробники феросплавів експортували в Росію своєї продукції на $7,28 млн", – зазначив журналіст.

"Список можна продовжувати ще довго. Наприклад, в контексті заяви заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака (2 червня в ефірі телеканалу "Росія 24"). За словами чиновника, з Росією торгують також бізнес-групи, пов'язані з Петром Порошенком, Олександром Грановським, Арсенієм Яценюком та іншими", – процитував журналіст однієї з перших осіб РФ.

Разом із тим, на думку Куракіна, ситуація, коли "Квартал 95" Володимира Зеленського продає свої серіали російським каналам – це "зразок лицемірства і подвійних стандартів".

"Денна сітка ефіру (найбільш переглядається) російського каналу СТС, який знаходиться під українськими санкціями, введеними указом... Зеленського, "під зав'язку" заповнена серіалами "Кварталу 95": "Папік" і "100 000 хвилин разом"! Та й сам Володимир Олександрович не має комунальних боргів за свою "скромну" нерухомість в Криму. Справно платить в бюджет РФ. І регулярно", – підкреслив журналіст.

"Ні, в торговельно-економічних відносинах з Росією немає нічого поганого. Навпаки, треба відновлювати максимально, як втрачені торговельні, так і виробничі зв'язки. Але, погодьтеся – якась дивна в Україні боротьба з олігархами. Гібридна, чи що? Виходить, одним можна платити податки в російський бюджет на сотні мільйонів рублів, прикриваючись дешевим патріотизмом, а Медведчуку не можна... домовлятися з керівництвом РФ про зняття санкцій з трьох українських підприємств, пропонувати реальний план мирного врегулювання, привозити з Росії пропозиції про знижку на газ для населення та виробництва російської вакцини "Супутник V" на українських потужностях, бути лідером єдиної реальної опозиційної сили в Україні", – резюмував політичний оглядач Олексій Куракін.