Кулеба: Новий уряд Німеччини не буде антиукраїнським

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Він впевнений, що зовнішня політика Берліна не зміниться

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба впевнений, що новий уряд Німеччини, який сформують за результатами парламентських виборів, не буде антиукраїнським. Про це повідомив телеканал "Дім" у Telegram.

"Я дивлюся на процес коаліційних переговорів у Німеччині спокійно. Це буде дуже прагматичний німецький уряд, він не буде антиукраїнським", - зазначив Кулеба.

За його словами, і лідер соціал-демократів Олаф Шольц, і лідер ХДС Армін Лашет зрозумілі українській стороні.

"Але найважливіше, якою буде коаліційна угода з лібералами і "зеленими". Якщо це буде коаліція ліберали, "зелені" і ХДС або соціал-демократи, то можуть бути відмінності в нюансах. Але на принципові різкі зміни я не чекаю", - додав голова МЗС.

Новини за темою: Столицю Німеччини вперше очолить жінка

Як повідомлялося раніше, на виборах до Бундестагу перемогла Соціал-демократична партія Німеччини, яка набрала 25,7% голосів. На другому місці – Християнсько-демократичний союз – 18,9%. "Зелені" отримали 14,8% голосів, "Вільна демократична партія" (FDP) – 11,5%, а "Альтернатива для Німеччини" (AfD) – 10,3%. Про це свідчать результати підрахунку голосів у всіх 299 округах.

Окрім цього, ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів, як обрання нового канцлера у передовій країні Європи вплине на ситуацію в Україні та, що може спровокувати кардинальну зміну політичного вектора в Німеччині.

За його словами, Україну чекатимуть позитивні зміни, якщо "зелені" увійдуть до складу європейської коаліції і зможуть активно відстоювати інтереси країни та позиції, з якими прийшли до влади.