Комітет Генасамблеї ООН підтримав проєкт посиленої резолюції щодо ситуації в Криму: Про що в ній йдеться

Міністерство закордонних справ

фото - з відкритих джерел

У грудні за резолюцію будуть голосувати на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН

У середу, 18 листопада, Третій комітет 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН схвалив проєкт вже п'ятої поспіль, оновленої і посиленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна". Про це повідомляє пресслужба МЗС України

Згідно з повідомленням, документ підготовлено на основі двох останніх доповідей Генерального секретаря ООН, представлених на вимогу Генасамблеї, в яких задокументовані численні факти масових порушень прав людини на окупованих територіях.

Відомо, що ключовими елементами оновленого проєкту резолюції стали заклик до міжнародного співтовариства до посилення взаємодії, зокрема у рамках міжнародних платформ, задля тиску на РФ з метою змушення її до виконання міжнародних зобов'язань як держави-окупанта.

Новини за темою: Україна запроваджує санкції щодо Нікарагуа через відкриття консульства в анексованому Криму

Зокрема, особливу увагу приділено питанню кваліфікації "органів" на тимчасово окупованих територіях України як "окупаційної влади Російської Федерації".

Як зазначається, резолюція констатує продовження Росією протиправної діяльності згідно з міжнародним гуманітарним правом, що включає переселення російських громадян на півострів та примусову зміну громадянства з метою модифікації демографічного складу населення.

У МЗС розповіли, що серед інших важливих положень цьогорічного проєкту є заклик до припинення кримінального переслідування за ухилення від військового призову, засудження триваючої безкарності за випадки насильницьких зникнень та констатація ролі ФСБ РФ у задокументованих випадках тортур.

Новини за темою: Саміт Кримської платформи відбудеться в Києві у травні 2021 року, – Кулеба

Окрім цього, документ привертає увагу до системних політичних репресій проти кримськотатарського народу, чергових необґрунтованих суворих вироків політичним в’язням, переслідування Православної церкви України в Криму, переслідування журналістів, зокрема громадянських, використання пандемії для здійснення подальшого наступу на права людини.

Таким чином резолюція вимагає від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини та забезпечити безперешкодний доступ міжнародним правозахисним механізмам, включно з Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні і Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ, на територію тимчасово окупованого півострова.

Також МЗС України закликає усіх держав-членів ООН підтримати резолюцію під час голосування на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН в грудні.

Новини за темою: Україна запросить Росію до участі в Кримському саміті, – Джапарова

Нагадаємо, раніше міністр зовнішньої політики Дмитро Кулеба заявив, що у 2021 році Донбас і Крим будуть серед пріоритетів шведського головування в ОБСЄ.