Команда Зеленського взяла курс на знищення судової влади

Команда Володимира Зеленського взяла курс на знищення однієї з гілок влади – судової. На цьому перед засіданням Апеляційного суду зазначив народний депутат, голова політради "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук.

"На наш погляд, команда при владі, якою керує Зеленський, взяла напрямок і курс на знищення однієї з гілок влади. Судової гілки влади. Я хочу нагадати низку подій. Спочатку вноситься законопроєкт і чиниться тиск на ВР для того, щоб розпустити та зупинити повноваження КСУ. Потім під впливом Венеціанської комісії та інших міжнародних організацій законопроєкт відгукується і вноситься законопроєкт про розпуск Київського адміністративного окружного суду, потім незаконними указами припиняються повноваження членів КСУ. І коли Верховний суд кілька днів тому визнав незаконним указ президента Зеленського, обґрунтувавши цю незаконність протиріччям Конституції чинному законодавству, то за даним фактом порушили кримінальну справу. Тобто в цьому випадку оцінка цим діям – влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд, щоб, по-перше, повністю підпорядкувати її зовнішньому управлінню", – заявив Медведчук.

Апеляційний суд відклав розгляд подання про зняття домашнього арешту з Віктора Медведчука. Скасування запобіжного заходу мали розглянути сьогодні, але матеріали справи з Печерського райсуду передали лише за 20 хвилин до початку засідання. Наступна дата розгляду – 30 липня. Сам лідер опозиції впевнений: репресії затягнуться надовго.

"Я розраховую на справедливість і законність рішень, які виносять в суді. Це черговий етап боротьби з владою, несправедливістю і переслідуванням, які здійснює влада на чолі з Зеленським. Буде наступний етап, Я розумію, що це довгогральна платівка, запущена для узурпації влади та встановлення диктатури в країні. З іншого боку, це боротьба проти мене, проти партії, з інакомисленням, проти моїх конституційних прав", – підкреслив народний депутат.

Політичним переслідуванням опозиції влада намагається відвернути населення від реальних проблем – падіння економіки та тотального зубожіння, впевнений Віктор Медведчук.

"Справа Медведчука – це частковість, вона стосується Медведчука, вона стосується партії. Вона стосується того, що робив або робить Медведчук. А ось те, що відбувається в країні, що сьогодні криза і крах економіки, соціальної сфери, гуманітарної сфери – це дійсно проблема. Проблема в тому, скільки буде коштувати газ для населення, коли буде мир на Донбасі, що буде завтра з нашою економікою і соціальною сферою, де ми будемо брати гроші для виплати зарплат, коли і де ми будемо відкривати нові робочі місця, як люди восени зможуть оплачувати комунальні тарифи, які ростуть, як і зростає заборгованість. Падіння ВВП триває вже другий рік, і я наведу такі цифри – якщо порівнювати два роки під управлінням нової влади Зеленського, то ціни на газ для населення збільшилися з травня 2019 по липень 2021 на 70%. Вдумайтеся. Зростає сьогодні заборгованість по ЖКГ – вона виросла за ці два роки на 19%, заборгованість по зарплаті зросла на 12%", – обурений Медведчук.

Справа проти Віктора Медведчука – це політична розправа, і у звинувачення немає ніяких доказів. Таку думку висловив народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабінович.

"Якби у них був хоча б один аргумент, хоч у чому-небудь звинуватити Віктора Медведчука, зараз би вже 20 прокурорів танцювали на столі. Нуль у них є, нуль. Так само як вони незаконно закрили канали, так само як все відбувалося. Ми завтра дамо відповідь, ось де завтра? Ми простояли тут, ось група людей. Нуль! Нічого немає. Це судилище над опозицією. Ні, нічого немає, є тільки бажання засунути всіх незгодних у в'язницю, решта – як вийде. Чим це закінчується – ми знаємо", – зазначив Рабінович.

Звинувачення штучно затягує процес через брак доказів. Зокрема, матеріали вчасно не передали до суду і засідання довелося відкласти. Про це сказав народний депутат від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Юрій Загородній.

"Сьогодні за хвилин 10-15 (до засідання, – ред.) вони привезли документи. Ці 10 томів. З ними ознайомитися просто не було можливо, тому було перенесено засідання на 30 липня на 10:30. Це черговий етап боротьби проти Віктора Володимировича Медведчука і "Опозиційної платформи – За життя", – підкреслив Загородній.

Влада вдалася до репресій через бажання позбутися головного політичного конкурента. Адже Зеленський не виконав жодну зі своїх обіцянок, натомість Віктор Медведчук послідовно відстоює інтереси українського народу і вирішує нагальні проблеми. Про це заявив керівник Молодіжного крила партії "Опозиційна платформа – За життя" Артем Марчевський.

"Він за великим рахунком довгий час – майже два роки терміну Зеленського – виконував обов'язки президента. Він домовився про вакцину, коли її ще не було, домовився про виробництво на території країни. Президент повинен був це зробити. Він домовлявся про знижку на газ, зробив парламентську зміну "нормандського формату", і він робить ті кроки, які повинен робити лідер нації. Звичайно, президенту не подобається, коли його функції виконує опозиційний політик, ще й набагато краще. Рейтинг влади падає, рейтинг опозиції зростає, і вони бояться реального конкурента. Сьогодні він один – це опозиція в особі Медведчука", – вважає Марчевський.

Сам політик каже, що впевнений у справедливому вирішенні цієї політичної та замовної справи.

"Як юрист за професією, як людина, яка непогано розуміє і знає закони, я впевнений, що ми доб'ємося справедливості", – підкреслив Віктор Медведчук.