Колишнього політв'язня Бекірова у Криму "засудили" до семи років тюрми

Едем Бекіров Фото з відкритих джерел

Йдеться про справу про "зберігання та перевезення вибухових речовин"

Центральний районний суд Сімферополя "засудив" колишнього політв'язня Едема Бекірова до семи років позбавлення волі та зобов'язав виплатити 150 тис. рублів штрафу. Про це повідомила у Telegram Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

"Українського активіста, колишнього політв’язня Едема Бекірова підконтрольний країні-окупанту РФ так званий "Центральний районний суд Сімферополя" незаконно засудив до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму і виплати штрафу в розмірі 150 тисяч рублів", - зазначила Денісова.

Вона уточнила, що Бекірова звинуватили за сфабрикованою справою у нібито "зберіганні та перевезенні вибухових речовин".

Новини за темою: У тюрмах РФ незаконно утримують дев'ятьох журналістів із Криму, - МЗС

Також Денісова назвала "судилище" над Едемом Бекіровим, який є інвалідом першої групи й має хронічні захворювання, зокрема діабет і неврологію хребта, продовженням "політичного переслідування країною-окупантом українських громадян".

"Засуджую незаконні дії російської влади та звертаюся до міжнародної спільноти з проханням продовжувати тиск на Росію, задля припинення політичного переслідування громадян України та звільнення усіх, хто перебуває у незаконному ув’язненні на території РФ та тимчасово окупованого Криму, Донецької та Луганської областей", - наголосила омбудсмен.

Новини за темою: ЄС продовжив заборону на інвестиції в Крим ще на рік

Нагадаємо, раніше Російська Федерація незаконно засудила голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до шести років позбавлення волі за нібито "організацію масових заворушень" 26 лютого 2014 року під стінами кримського парламенту. Крім того, так званий "Верховний суд Криму" наклав на чиновника штраф у розмірі 200 тисяч рублів (майже 75 тис. грн, - ред.) та 200 годин виправних робіт. 

Пізніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав вирок, винесений йому окупаційним судом у Криму, юридично нікчемним, а суддів, які ухвалили це рішення - справжніми злочинцями.