Керівництво України не має комунікатора на вищому політичному рівні, тому не дізнається про подробиці зустрічі Байдена і Путіна, - Джангіров

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін Фото з відкритих джерел

На зустрічі президента США Джо Байдена і президента РФ Володимира Путіна буде розглядатися і "український кейс", але керівництво України не дізнається подробиць, тому що не має комунікатора на вищому рівні ні з керівництвом США, ні з РФ. Про це написав у Facebook політичний публіцист Дмитро Джангіров, передає "Капітал".

"Судячи з порядку денного і оголошеному складу делегацій, на ній (зустрічі президентів. - Ред.) розглядатиметься дуже широке коло проблем, включаючи і "український кейс". І ще багато днів після Женевського саміту аналітики, експерти і політики будуть перетравлювати "їжу для роздумів" в оцінки і прогнози. Хтось - виходячи з власних (іноді — адекватних, іноді — ні) уявлень про світоустрій, хтось - виходячи із запитів своєї "цільової аудиторії", хтось - просто "гадаючи на кавовій гущі", — повідомив публіцист.

Джангіров навів приклад, коли Офісу президента довелося стирати "політичну помилку" у вигляді обіцянки ПДЧ за підсумками розмови Байдена — Зеленського.

"Насправді ж рівень адекватності Офісу президента найбільш яскраво продемонстрував недавній скандал, коли згідно з пресрелізом ОП, Джо Байден обіцяв Володимиру Зеленському ПДЧ в НАТО, що публічно спростував Держдеп. А в підсумку вийшов скандал - і "політичну помилку" довелося "стирати" на сайті президента України.

Намагаючись вийти з ситуації, Володимир Зеленський заявив, що "слова не важливі, а важливі конкретні вчинки", і незабаром вже "на словах" Джо Байден публічно негативно висловився щодо найближчих "натівських" перспектив України. Але завтра якраз той день, коли слова будуть дуже важливі, тим більше що Байден (за версією офіційного Києва) взявся відстоювати перед Путіним національні інтереси України..." - пояснив публіцист.

Джангіров підкреслив, що подібні скандали — це результат дискомунікації, коли Київ не має комунікатора на вищому рівні ні з Вашингтоном, ні з Москвою.

"... У недавні часи Банкова могла точно знати, що мав на увазі Путін завдяки Віктору Медведчуку. Що мали на увазі Дональд Трамп і Джо Байден в офісі президента дізнавалися в інтерпретаціях послів і міністрів внутрішніх справ, яким вкладали у вуха інформацію різного роду лобісти типу Курта Волкера і Андерса Аслунда; іноді, виходячи з особистих уявлень, слова своїх президентів інтерпретували представники американського посольства. На американському напрямку комунікатора рівня Медведчука за останні 7 років не було, немає і не передбачається..." - констатував Джангіров.

"В результаті - з одного боку дискомунікація з чутливих питань (коли держсекретар Ентоні Блінкен змушений пояснювати в Конгресі, що Вашингтон своєчасно повідомив Києву свою точку зору по СП-2, але, мабуть, до президента України її своєчасно не донесли), з іншого — принизливий наратив "чого зволите?" зі спробою передбачити наступне бажання нового "Старшого Брата". На сьогодні ми не маємо реальних комунікаторів ні з Вашингтоном, ні з Москвою, а тому змушені гадати — наскільки болючим для України може виявитися можливий компроміс США і РФ..." - пояснив публіцист.

За словами Джангірова, роль переговірника зі світовими лідерами полягає в тому, щоб отримувати достовірну інформацію з "перших рук".

"І якщо дійсно "важливі вчинки", як стверджує Володимир Зеленський, то ми здійснюємо їх на основі аналізу інформації, суть якої — саме слова. Був би в України комунікатор з США, і офісу президента не довелося б здійснювати такі принизливі "вчинки", як видалення слів про ПДЧ з президентського сайту", — уточнив публіцист.

"Нарешті, і це головне, комунікатор на вищому рівні потрібен, не просто як посередник, а як людина, що і представляє, і відстоює інтереси України. Як приклад, навіть на змонтованих записах "від Бігуса" нічого іншого, крім відстоювання Медведчуком інтересів України, не міститься..." - резюмував політичний публіцист Дмитро Джангіров.