Катастрофа українського літака в Ірані: Лідери G7 зробили спільну заяву

Фото з відкритих джерел

Наголошують на забезпечені прозорості, підзвітності та справедливості щодо жертв рейсу

Лідери країн "Великої сімки" висловили підтримку зусиль щодо забезпечення справедливості стосовно жертв збитого в Ірані українського літака МАУ минулого року. Про це йдеться в спільному комюніке за підсумками триденного саміту.

"Ми підтримуємо зусилля, спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності та справедливості щодо жертв Рейсу 752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", збитого Іраном у січні 2020 року. Ми повторюємо своє глибоке занепокоєння з приводу продовження порушень прав людини та зловживань в Ірані", - йдеться в документі.

Новини за темою: Іран переслідував й катував родичів жертв авіакатастрофи "МАУ", - правозахисники

Як відомо, 8 січня 2020 року в Ірані був збитий літак авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни шести країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великої Британії. Всі 176 людей загинули, серед них 11 українців, 55 канадців і 30 постійних жителів Канади.

Іранська влада 11 січня після кількох днів заперечень визнала, що український літак був помилково збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.